Dievčatá, aj vy máte doma futbalového nadšenca, s ktorým trávite okrem všedných dní aj Valentína či MDŽ pozeraním tohto ,,jedinečného“ športu? V tom prípade sa pripravte na to, že minimálne do mája, každý jeden utorok alebo stredu, sa budete musieť zmieriť s pokrikovaním vášho milačika pred telkou.
Nuž, neostáva vám nič iné, len si nájsť nejakú samostatnú činnosť alebo tomu jednoducho dajte šancu. Buďte si totiž isté, že pokiaľ prebieha zápas, môžete rovno zabudnúť na to, že vás bude váš milovaný vnímať bez ohľadu na to, či ste oblečená v teplákoch alebo v najhriešnejšej novinke od Victoria’s Secret.

Povedzme si úprimne, chlapi milujú pekné ženy, dobré jedlo a šport. Aj keď nepatríte k fanúšikom jeho obľúbeného tímu a jediné, čo o futbale viete je, že sa hrá s loptou, nezúfajte. Prekvapte svojho partnera vedomosťami, podsunutými len tak medzi rečou, ktoré by od vás nikdy nečakal a posadia ho rovno na zadok!

Koľko trvá futbal?

Futbal sa hrá na dva polčasy, to znamená 2 x 45 minút. Ak by ste si však chceli vymyslieť lepší program, 90 minút je ideálny čas pre kúpeľ alebo film s najlepšími priateľkami.

Ofsajd

Chlapi si z nás radi uťahujú, že ofsajd je to isté, ako keď prídete do obchodu skôr ako predavačka. Suma sumárum: ofsajd znamená, keď hráč nahrá svojmu spoluhráčovi, ktorý je v pásme obrany súpera, ale je postavený bližšie k bráne ako obrana súpera. Tým pádom mu gól nebude uznaný, keďže je pred obranou, t.j. bližšie k brankárovi. Ehm, aj vy ste sa stratili? :)

Žltá a červená karta

Je to jednoduché, faul – znamená žltú kartu, dva fauly červenú kartu. Červená karta znamená odchod z ihriska. To, či kartu hráč dostane, závisí hlavne od dobrých hereckých schopností súpera. Nepochybujeme, že futbalisti si doma cvičia pred zrkadlom, ako sa správne hodiť o zem a potom následné grimasy.

16-tka

Predstavte si futbalové ihrisko, snáď viete, ako vyzerá. :) Pásmo brankára je ten veľký obdĺžnik s malým obdĺžnikom vo vnútri, pričom šestnástka je ten veľký obdĺžnik, teda pokutové územie.

Pokutový kop

Keď v šestnástke niekto fauluje alebo dá ,,ruku“, rozhodca ohlási pokutový kop. Sa nám mudruje, čo? :)

Múr

Nie, nikto na ihrisku nepostaví múr. Ten vytvoria hráči pri priamom alebo nepriamom kope, asi aby zabránili gólu. Definíciu týchto kopov od nás nechcite, samy to nechápeme. Dôležité je vedieť, že sa nejaký kop kope! :)

Presilovka

Určite ste niekedy zaznamenali, že chlapcov v jednom type dresov behá po ihrisku menej ako chlapcov v druhom type dresov. V tomto prípade ide o presilovku, kedy je v prvom tíme o jedného či dvoch hráčov viac ako v tom, ktorý je v oslabení.

Informácií o futbale, ktoré by sme mohli vedieť, je určite omnoho viac, ale pre začiatok to snáď stačí.

Ak by ste chceli ohúriť svoju polovičku, že sa ,,vyznáte“, tú sú ešte nejaké dôležité mená: