Alma Deutscher, 11-ročné dievčatko hrajúce na klavír a husle, je považovaná za nového hudobného virtuóza. Vo svojom veku má na konte niekoľko koncertov, sonety a dokonca zložila aj operu. Talent, aký sa rodí raz za storočie, máte možnosť uvidieť naživo počas premiéry jej opery Popoluška vo Viedni.

Mladý hudobný zázrak menom Alma, ktorá pochádza z Británie, sa hudbe venuje už od svojich dvoch rokov. Práve toto bol čas, kedy začala hrať na hudobné nástroje klavír a husle. Od šiestich rokov skladá hudbu a podľa expertov je hudobným zázrakom tejto doby. Mladá skladateľka je však veľmi skromné a rozumné dievča. O tom, aké je pre ňu vystupovanie pred veľkým publikom, prehovorila pre britský plátok The Guardian nasledovne: ,,Nikdy nie som nervózna, som len šťastná, že ľudia prídu a vypočujú si moju hudbu.” Operu mladej skladateľky budete mať možnosť navštíviť 12. decembra vo Viedni. Popoluška je dvojhodinová opera, ktorej produkciu zabezpečilo pre talentovanú virtuózku rakúske združenie na podporu mladých talentov.

alma-d

Mladá školáčka je nazývaná aj malým Mozartom. Alma však s týmto tvrdením nesúhlasí. “Nie som malý Mozart. Som malá Alma,” cituje ju britský Daily Mail. Možno si poviete, že je veľa detí, ktoré začínajú hrať na hudobné nástroje v tak mladom veku, jej výsledky vás však ohromia. Alma vo svojich šiestich rokoch zložila prvú klavírnu sonátu a v siedmich už mala zloženú operu. Láska k hudbe ju sprevádza doslova odmalička. Najskôr ju v hudobnej branži nebrali veľmi vážne, dnes je tomu inak. Jedinečná skladateľka si myslí, že pokiaľ by bola starším pánom s bradou, brali by ju ľudia vážnejšie. Zázračné dieťa má predpovedanú veľkú budúcnosť. Veď posúďte samé!

Foto/Video: YouTube, wikipedia.org, Facebook