Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako vás ovplyvňujú okolité farby? Niekto sa zameriava na niektoré odtiene viac, iný menej, a niektorí ľudia ich vplyv vôbec nevnímajú. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktorými farbami sa obklopiť, aby ste obmedzili alebo naopak podporili chuť do jedla.

 

Červená a oranžová farba podporujú chuť do jedla

Mnoho reštaurácií si volí červenú farbu interiéru, lebo dúfa, že zjete viac, a teda aj miniete viac peňazí. Preto ak chcete schudnúť, určite nejedávajte v miestnosti, v ktorej prevláda táto farba. Avšak, červené taniere, naopak, chuť do jedla potláčajú, takže jedlo si pokojne naložte na červený tanier.

Oranžová farba vo vás prebúdza príjemné pocity, avšak aj chuť do jedla. Preto ak máte problémy s váhou, kuchyňu na oranžovo rozhodne nevymaľujte.

Žltá je tiež štartovač chuti do jedla

Táto farba je spájaná s pocitmi šťastia a prívalom energie. Avšak, ak držíte diétu, tak sa jej oblúkom vyhnite. Inak totiž môžete zjesť viac ako ste pôvodne plánovali.

Zelená farba podporí zdravé stravovanie

Obklopte sa zelenou farbou, aby ste udržali svoje chute na uzde. Všetka listová zelenina má odtiene tejto farby, preto je pravdepodobné, že keď budete mať okolo seba veľa zelených doplnkov alebo kuchyňu v zelených odtieňoch, budete jesť zdravo.

zelený hlávkový šalát

Modrá zabráni vyjedaniu chladničky

Ak často zajedáte stres a jedlo vás upokojuje, modrá je pre vás dobrá. Táto farba je vhodná na relaxáciu a zmierňuje negatívne pocity. Je preto pravdepodobné, že v modrej miestnosti sa vám bude chcieť skôr spať ako jesť. Z výskumov vyplynulo, že ak budete jedlo servírovať na modrých tanieroch, zjete menej.

jedlo na modrom tanieri

Biela je zradná

Biela farba je neutrálna, a preto keď jete niečo biele, môžete mať pocit, ako keby ste nič nejedli. V konečnom dôsledku teda zjete viac. Preto pozor hlavne na niektoré chrumky a čipsy bielej farby.

Fialová, hnedá a čierna farba obmedzia chuť do jedla

Farby, ktoré vám vo všeobecnosti pripomínajú niečo, čo vám nechutí, sú vhodné obmedzovače hladu. Málokto má rád napríklad taký baklažán alebo kapustu. Hnedá farba vám môže napríklad pripomínať pripálené jedlo.

hlávky červenej kapusty

Foto: Pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk