Od vypuknutia vianočných sviatkov nás delí iba týždeň, avšak, ako už dávno vieme, tento rok ich v nemalej miere ovplyvní pandémia. Priebeh najkrajších dní v roku tak určite nebude prebiehať úplne podľa predstáv. Pred malou chvíľou sme sa konečne dozvedeli, čo nás čaká na sklonku roku 2020.

Slováci sú už niekoľko dní v napätí, nakoľko ešte pred malou chvíľou väčšina netušila, ako sa má počas blížiacich sa sviatkov zariadiť. Musíme ostať doma alebo môžeme vycestovať za rodinou? O rozhodnutí vlády informovali verejnosť minister zdravotníctva Marek Krajčí a vicepremiér Štefan Holý, pričom premiér Igor Matovič sa tlačovej konferencie nezúčasntil.

Od soboty 19.12 sa od 5.00 hodiny Slovensko uzavrie, čo v praxi znamená, že svoje brány budú môcť otvoriť iba obchody, predávajúce nevyhnutný tovar, ako sú potraviny, drogérie a lekárne. Lyžiarske strediská, plavárne, fitness kluby, múzeá, knižnice či galérie sa opäť zatvoria a profesionálne športy sa budú vykonávať bez účasti divákov. Taxi služby budú naďalej fungovať, no len s dvomi pasažiermi, sediacimi na zadných sedadlách.

Hormadné podujatia sú naďalej zakázané, na krstoch a sobášoch budú môcť byť prítomní šiesti ľudia, pohreby majú udelenú výnimku. Vyjsť si do prírody či vykonávať šport bude možné len v rámci okresu.

Cestovanie medzi okresmi zakázané nebude a taktiež nebude úplný zákaz stretávania sa, avšak tráviť spoločný vianočný čas budú môcť iba dve domácnosti, ktoré akoby vytvoria bublinu.

Celá tlačová konferencia

Zdroj/Foto: YouTube/HNtelevízia