Slovenská speváčka Jana Kirschner žije v zahraničí dlhé roky. V Londýne našla zázemie po boku manžela Eddieho, s ktorým vychováva dve dcérky. Rodinke sa ale v týchto dňoch mení život na nepoznanie, keďže britské úrady len teraz konečne pristupujú k prvým bezpečnostným opatreniam kvôli epidémii koronavírusu. Tmavovláska opísala súčasný stav v britských uliciach, aký je pre nás Slovákov momentálne dosť nepochopiteľný.

Na Slovensku vstúpili pred pár hodinami do platnosti tvrdé opatrenia, týkajúce sa dopravy, obchodov či povinného nosenia rúšok. Kým naša krajina všetky nariadenia v boji proti pandémii zo dňa na deň sprísňuje, Veľká Británia akoby zaspala dobu.

koronavirus

Bývalá porotkyňa speváckej súťaže The Voice prezradila, že s ochrannými prvkami na tvárach to v Londýne vyzerá dosť biedne. Keďže im to nik “zhora” nenariadil, jednoducho rúška nenosia. To ale nie je všetko! ,,Najväčší problém tohto mesta je ten, že veľmi veľa ľudí chodí stále do práce a používa na to metro. Tým pádom si myslím, že sa to šíri stále a to riziko nákazy je ešte stále vysoké,” Kirschner odhaľuje skutočnosť, že tisíce obyvateľov anglickej metropoly jazdí denne verejnou dopravou bez používania ochrany tváre či rukavíc.

jana kirschner

Situácia so šírením zákerného ochorenia Covid-19 je dosť vážna, keďže krajina hlási tisíce infikovaných pacientov a ďalší ľudia sa naďalej voľne pohybujú po uliciach bez nutnosti dodržiavania akýchkoľvek prísnejších opatrení. Uplynulý víkend sa vraj dokonca niesol v znamení obrovských nákupov, pripomínajúcich predvianočnú atmosféru. Od nedele však nastal v niektorých londýnskych štvrtiach úplný kľud, kedy sa občania stiahli do svojich domovov, čo ale platí prevažne pre menšie mestské časti.

Janka sa v závere videohovoru dotkla aj omnoho pozitívnejších tém – okrem opísania nového systému fungovania v domácnosti mladej rodinky priblížila tiež detaily čerstvej spolupráce s českým kolegom Vojtěchom Dykom. So známym spevákom sa totiž spoločne podieľali na zrode piesne s názvom “Na okamih”, výborne ladiacej so súčasnou atmosférou v ľudských dušiach.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza.sk | Foto: Markiza.sk, Pixabay.com, Instagram/janakirschner_official