Už v stredu príde do kín koprodukčný film Antropoid, ktorý bol nakrútený podľa skutočných udalostí odohrávajúcich sa počas 2. svetovej vojny. Jednou z hlavných postáv je sexi herec z filmu 50 odtieňov sivej Jamie Dornan, ktorý sa zhostil postavy českého vojaka Jana Kubiše. Po jeho boku si zahrá aj česká herečka Aňa Geislerová.

Jamieho Dornana, tiež známeho pod menom Christian Grey z filmu 50 odtieňov sivej, najnovšie obsadili do zaujímavej filmovej snímky z vojnových čias, kde sa vžil do postavy českého vojaka a bojuje za osud Československa. Aj keď sme na neho zvyknuté ako na Christiana Greya, musíme uznať, že aj rola tohto typu mu sekne a mnohých filmových kritikov môže práve touto snímkou presvedčiť o svojich hereckých schopnostiach.

Dej sa odohráva počas 2. svetovej vojny. Kľúčovým motívom je tajná operácia, ktorej cieľom bol atentát na tretieho najsilnejšieho muža Tretej ríše Reinharda Heydricha, ktorý bol vodcom okupačných síl v Československu. Násilnícka vláda tohto brutálneho muža, prezývaného aj pražský mäsiar, podnietila spojenecké sily v Londýne k naplánovaniu prísne tajnej akcie s krycím menom Antropoid. Dôležitými postavami vo filme sú dvaja vojaci. Slovenského vojaka Jozefa Gabčíka si zahral írsky herec Cillian Murphy a českého vojaka Jana Kubiše sa zhostil už spomínaný Jamie Dornan. Títo muži majú za úlohu nájsť spôsob, ako spáchať atentát na Heydricha, ktorého mnohí považovali za nástupcu Hitlera.

Pozrite si trailer k filmu Antropoid, kde máte možnosť vidieť Jamieho Dornana v úplne inom svetle, než ste boli doteraz zvyknuté.

Trailer k filmu Antropoid

Hlavné postavy filmu Antropoid

Zdroj: csfd.cz | Foto: hdcoolwallpapers.com