Uplynulý víkend sa v Prahe stretli trúchliaci fanúšikovia speváka Karla Gotta, ktorí prišli dať legende posledné zbohom a zároveň si uctiť jeho pamiatku. Okrem iných známych osobností sa pohrebu zúčastnil aj hokejista Jaromír Jágr – ten zrejme ani netušil, že pár hodín nato bude k slzám dojímať celé Česko i Slovensko.

Prvý október sa už navždy bude spájať s mimoriadne smutnou udalosťou, smrťou speváka, ktorého obdivovalo milióny ľudí, a to nielen pre jeho jedinečný talent a zlato v hrdle, ale aj dobré srdce a radosť, rozdávajúcu všade navôkol. Nemožno sa tak čudovať, že odchod Karla Gotta do neba spôsobil žiaľ na celom území Česka i Slovenska.

S Božským Kájom sa prišiel rozlúčiť aj jeden z najúspešnejších hokejistov Jaromír Jágr, ktorého jedna z prítomných fotografov zachytila v momente, ako sa miestnosťou rozliehala posledná skladba Už z hor zní zvon, kedy začali ľudia z katedrály pomaličky odchádzať.

,,Túto fotku som musela urobiť. Ten pohľad ma dostal. Keď zaznela posledná pieseň “Už z hor zní zvon” a ľudia odišli, zostal ticho sedieť v katedrále jeden človek. Rozjímal sám so sebou, možno spomínal na Karla… Možno hovoril s Bohom. Človek, ktorý republiku preslávil po celom svete, a taktiež zostal fajn chlapom. Jaromír Jágr,”  napísala k fotografii jej autorka Lenka Benešová, pričom záber okamžite po jeho zverejnení začalo zdieľať tisíce dojatých fanúšikov.

Zdroj/Foto: Facebook/Milujeme hokej – Lenka Benešová, Karel Gott, Jaromír Jágr