Milovníci príbehu o mladom čarodejníkovi by mali zbystriť pozornosť. Nemožné sa stáva skutočnosťou a britská autorska J. K. Rowlingová prichádza na trh s novým príbehom o Harry Potterovi!

Harry Potter a jeho strastiplný osud slávili úspechy po celom svete a nielen deti a mladí ľudia sa pustili do čítania kníh ako o život. Príbehy sa dočkali aj filmového spracovania a sedem kníh má svojich osem filmových verzií (posledný diel je rozdelený na dve časti).  Okolo Rowlingovej a jej hrdinov sa strhlo hotové šialenstvo. Knihy vychádzali v mnohých prekladoch a verziách s rozličnými obálkami. Okrem samotných publikácií bolo možné zakúpiť napríklad darčekové predmety, dvd či dokonca encyklopédie, ktoré približujú čarodejný svet vytvorený autorkou. Každý chcel byť ako Harry, Ron alebo Hermiona.

HP II

Po obrovskom úspechu sa J. K. Rowlingová začala venovať písaniu prózy pre dospelých. Detektívky boli publikované pod pseudonymom Robert Galbraith, ale medzi čitateľmi sa nedočkali takého ohlasu ako jej čarodejnícky svet. Rowlingová sa s príbehmi o Potterovi nevie rozlúčiť a pred rokom sa spoluautorsky podieľala na divadelnej hre s názvom „Harry Potter and cursed child I and II“ („Prekliate dieťa 1 a 2“), ktorá v Londýne slávila obrovský úspech. Ďalšími autormi sú Jack Thorne a John Tiffany.

Nová kniha z čarodejníkeho sveta nadväzuje na divadelnú hru, a taktiež nesie názov ,,Harry Potter and cursed child“ (,,part one and two)“. Publikácia vyšla iba pred pár dňami a je dostupná v kníhkupectvách, zatiaľ v anglickej verzii. Takýmto spôsobom chcela autorka sprístupniť pokračovanie príbehu aj tým fanúšikom, ktorí sa nemôžu dostať do Londýna a hru si pozrieť. Príbeh sa venuje vzťahu Harryho Pottera s jeho synom Albusom Severusom.

Čo poviete, prečítali by ste si aj ,,posledné“ pokračovanie?

Foto: slashfilm.com, fanpop.com, howtogeek.com