V pondelok sa slovenský divadelný svet po hroznej správe o náhlom úmrtí herečky Moniky Potokárovej zahalil do čiernych farieb. 27-ročná členka činohry SND patrila medzi najvýraznejšie talenty mladej generácie, o to viac zabolelo zistenie, že si život vzala sama. Aktuálne sa na povrch dostávajú informácie o poslednej rozlúčke, ktorá sa ale nebude niesť v duchu štandardných divadelných tradícií.

Nadaná tmavovláska dlhodobo pôsobila v Slovenskom národnom divadle, kde bola súčasťou až dvanástich titulov. V súkromí bola vydatá za kolegu Roberta Rotha, v ktorého byte sa rozhodla navždy ukončiť svoje trápenie. Monika si z doposiaľ neznámych príčin sama siahla na život, pričom nehybné telo mal objaviť práve jej zdrvený manžel.

Monika Potokárová Pri umelcoch býva zvykom, že verejnú rozlúčku so zosnulou usporadúva divadlo, ktoré herečku zastrešovalo. V tomto prípade však údajne dôjde k výnimočnej situácii, nakoľko si rodina nebohej krásky podobný postup nepriala. Kompetentní napriek tomu vyjadria úctu aspoň kondolenčnou knihou nachádzajúcou sa vo foyer budovy.

Čo sa pohrebu týka, hoci Potokárová i jej životný partner pôsobili v hlavnom meste, jej pozostatky v Bratislave uložené nebudú. Príbuzní organizujú piétnu udalosť na východe Slovenska, odkiaľ zosnulá hviezda pochádzala. Bližšie podrobnosti zatiaľ ostávajú nezverejnené.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/majorankaaa, dorota.holub