Možno sa nájde pár výnimiek, ktoré sa s ňou ešte nestretli, ale nikdy nehovor nikdy. Vie poriadne potrápiť ženy aj mužov, no príznaky bývajú u oboch pohlaví odlišné, dovolíme si tvrdiť, že pre ženskú populáciu oveľa nepríjemnejšie. Zbaviť sa jej niekedy trvá mesiace, ba dokonca roky. Stačí zadať do vyhľadávača jej meno a okrem základného popisu a priebehu vám vybehnú diskusie zúfalých ľudí, ktorí s ňou zvádzajú krutý boj.

Hovoríme o mykotickej infekcii, resp. kvasinkovej infekcii, ktorá sa u žien hlási svrbením a pálením v oblasti pohlavných orgánov, bielym výtokom tvarohovitej konzistencie, bolesťou pri močení a mnohými inými príznakmi. Kvalita života sa s ňou bezpochyby znižuje. Existuje množstvo rôznych druhov mykóz, ale isto nám dáte za pravdu, že mykóza intímnych častí tela je jednou z najnepríjemnejších.

Mikroorganizmy rodu Candida albicans sú pritom prirodzenou súčasťou nášho tela. Majú radosť najmä z teplého a vlhkého prostredia. Ich prítomnosť v črevách, kde pomáhajú tráviť prijatú potravu, je dokonca veľmi prospešná. Avšak len do momentu, kým dôjde k narušeniu rovnováhy v tele, napríklad pod vplyvom stresu alebo prejedania sa sladkosťami. V tomto okamihu sa z nich stávajú potvory. Rýchlo sa rozmnožia a obsadia aj miesta, kde svojou prítomnosťou spôsobujú problémy.

Ako tieto potvory eliminovať? V skratke povedané, vyhladovať ich. Neposkytovať im cukor v žiadnej podobe, resp. aspoň ho zredukovať na minimum. Taktiež je podstatné dopriať si potraviny, ktoré sa považujú za prirodzených nepriateľov mykózy: CESNAK, JOGURT a OREGANO.

Aké skúsenosti máte s bojom proti mykóze vy? Čo by ste odporučili tým nešťastníčkam, ktorým nič nezaberá?

Autor: Ivi