20 rokov. Neuveriteľných 20 rokov ubehlo odvtedy, ako sa na scéne objavila jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel IMT Smile. Prvú časť oslavy svojich okrúhlych narodenín už má za sebou. Na bratislavskom koncerte, ktorý sa odohral predvčerom v rámci turné hiSTORY na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, chlapci dostali najkrajší darček, aký si mohli priať. Vypredanú halu, ktorá spolu s nimi a ich hosťami odspievala každú jednu pesničku. A my sme boli pri tom.

Na utorkovom či včerajšom oslavnom koncerte kapely IMT Smile si zrejme mnohí povedali “ako ten čas letí”. Veď to bolo len nedávno, čo Táslerovci dobýjali “Deku” s hitmi ako “Veselá pesnička” či “Ľudia nie sú zlí”. Avšak odvtedy už veľa vody pretieklo a z kapely IMT Smile sa stala slovenská hudobná legenda, ktorá si tento rok na svoje konto pripísala druhý krížik. A práve pri tejto príležitosti sa Prešovčania vybrali na turné “hiSTORY”.

Dve hodiny, ktoré neboli len o hudbe, ale aj o spomienkach zo života kapely a dôležitých spoločenských udalostí, odohrávajúcich sa vo svete práve v rokoch, ktoré sa pre IMT Smile stali dôležitými míľnikmi. Všetko sme to mohli sledovať v krátkych filmových dokrútkach, ktoré boli premyslená úplne do detailov. Koncertný playlist bol zostavený z najväčších hitov kapely a nemohol sa začať nijako inak než obrovským hitom “Nepoznám”, ktorý s Ivanom odspievala aj Katka Knechotová začínajúca svoju hudobnú kariéru práve v IMT Smile. Ďalej nechýbali skladby, ako “Mám krásny sen”, “Niekto ako kráľ, “Bozk”, “Za dedinou”, “Exotika” či energická bomba “A ja taká dzivočka”, ktorá roztancovala asi všetky nohy a ruky nachádzajúce sa na štadióne.

A ja taká dzivočka

 

Katka Knechtová ale nebola jediný hosť, ktorý poctil dvadsiatku IMT Smile. Na pódiu sa vystriedali gitaristi kapely – súčasný Tomáš Slávik, jeho predchodca Peter Bič a Petrov predchodca Viktor Špak. Slasť pre oči i uši, ale u nás žien asi skôr pre oči, bol aj pomyselný battle v podaní bubeníkov Martina Valihoru a Dana Šoltisa. A rovnako tak obrovským zážitkom bola aj ukážka z muzikálu “Jesus Christ Superstar” a vystúpenie s Lúčnicou. Pre nás však boli najväčším prekvapením “Cesty II. triedy”, v ktorej Ivanovi v hre na gitaru sekundoval moderátor Mišo Hudák a skladbu spolu s dvojicou odspieval aj Marián Čekovský a Katka Knechtová. Toto kvarteto si spolu zanôtilo aj hity “Úsmev a čaj” a bodku za celým famóznym koncertom – opäť debut “Nepoznám”.

IMT Smile zase raz potvrdili, že miesto na výslní slovenskej pop music im právom patrí. Avšak aby sme len nechváli, našli sme predsa len jedno negatívum, a to, že koncert sa zaobišiel bez prídavku. Na druhej strane, dve hodiny spievania dajú asi predsa len zabrať, takže chlapci to majú pre tentokrát odpustené. Všetko najlepšie, IMT Smile! :)

imt3

imt1 imt2imt4 imt5 imt6

Imt Smile, Katka Knechtová, Michal Hudák a Marián Čekovský – mix piesní od IMT Smile

Foto: Martin Trenkler

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.