Dátum 17. november sa zapísal do histórie česko-slovenského národa ako začiatok takzvanej Nežnej revolúcie, kedy sa davy občanov zhŕkli v uliciach s cieľom zastaviť neželaný politický režim. Viac ako 30 rokov od uplynutia pamätných udalostí čelí hlavné mesto prívalu demonštrantov, žiadajúcich demisiu premiéra Igora Matoviča. Ako túto situáciu vníma on?

Zábery z novembrového protestu v Bratislave, zameraného predovšetkým na protipandemické opatrenia a odstúpenie predsedu vlády z funkcie, sú určené len pre silné povahy. Tisíce Slovákov sa v poobedňajších hodinách zhromaždili pred Prezidentským palácom aj na ďalších miestach, kde svoju nevôľu prejavujú hlasitým a miestami až vulgárnym spôsobom.

protest v bratislave Cieľom organizovanej akcie počas núdzového stavu v krajine je dosiahnuť úľavu nariadení proti koronavírusu, demisiu premiéra Igora Matoviča a získať tak naspäť slobodu, o akú údajne všetci prichádzame. Na mieste sa nachádzajú nielen štrajkujúci občania, ale taktiež policajti a ťažkoodenci, pripravení v najhoršom zakročiť.

Tretí najvyšší ústavný činiteľ, ktorý je obvykle sa sociálnych sieťach mimoriadne aktívnym, sa verejnej odozve ani v tomto chúlostivom prípade neubránil. Podľa neho sa vo sviatočný deň stretli v uliciach skupiny ľudí, neuznávajúce tradičné slovenské hodnoty.

Nemáme sa za čo hanbiť!

,,30 rokov sme spomínali v tento deň na hrdinov Novembra. Na ich odvahu a statočnosť. Na státisíce ľudí, ktorí ich na námestia prišli podporiť, až spolu vytvorili spoločenstvo ľudí, ktoré nám pokojne vydobilo cestu ku slobode. Dnes námestia ovládnu iní ľudia. Roky im odkaz Novembra bol úplne ukradnutý, ba práve naopak, v príkrom rozpore s jeho odkazom, jeho hodnoty ničili,” tvrdí Matovič, neváhajúc zájsť ešte omnoho ďalej.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Vo svojom ráznom facebookovom príhovore sa dotkol nielen smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ale rozobral tiež spojenia s mafiánskymi praktikami, “nenápadne” sa odvolávajúc na svojich najväčších oponentov. Predseda vlády je zároveň presvedčený o tom, že za ochranu životov a zdravia ľudí sa nijako hanbiť nemusí, zdôrazňujúc, že sloboda bez zodpovednosti sa môže stať veľmi nebezpečnou. Celú reakciu Igora Matoviča na novembrový protest si môžete prečítať nižšie.

Igor Matovic facebook

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: Facebook/Igor Matovic, YouTube