Slovensko už o necelé dva týždne čaká udalosť, ktorú premiér Igor Matovič označil za najväčšiu logistickú operáciu, aká kedy bola v našej krajine vykonaná. Počas Dušičiek totiž prebehne celoplošné testovanie na koronavírus, ktoré by malo byť zatiaľ dobrovoľné. Nakoľko je ale cieľom preveriť zdravie celého národa, ignoranti sa môžu dočkať nemilých dôsledkov.

Po mimoriadnom rokovaní vlády sa verejnosť dozvedela, že ju čaká operačná misia s názvom Spoločná zodpovednosť, do ktorej bude zapojených 8000 tisíc vojakov, taktiež hasiči, policajti a v neposlednom rade tisíce zdravotníkov.

Na prelome októbra a novembra sa uskutoční prvé celoplošné testovanie, ktoré sa o pár dní nato zopakuje. Napriek tomu, že týmto spôsobom vláda poskytne všetkým obyvateľom možnosť zadarmo zistiť, či sú nakazení, z čoho si vraj už zobralo príklad mnoho ďalších krajín, viacerí sa búria a vyhlasujú, že nič také podstupovať nebudú. Igor Matovič tak nezodpovedným jedincom v relácii Na telo jemne naznačil, že by nad ignorovaním veľkej udalosti radšej rozmýšľať nemali.

 „Osobne si myslím, že by to malo byť dobrovoľné, ale ten, kto sa nezúčastní, jednoducho nebude mať nejaké výhody, ktoré bude štát poskytovať v budúcom roku,“ zneli slová premiéra, ktorý následne pritvrdil.

„Je úplne legitímne v takejto situácii, tým ľuďom, ktorí – videli sme ich včera pred Úradom vlády, kde sa správali ako opice, pomaly. Ak takíto ľudia si povedia, že na testovanie nepôjdu, tak nevidím najmenší dôvod, aby tí zodpovední ľudia, ktorí si uvedomujú, čo je COVID-19 a čo nám to môže spôsobiť na ekonomike, aby sa týmto ľuďom trebárs skladali na zdravotnú starostlivosť alebo niečo podobné, prečo, z akého dôvodu,“ vyjadril svoj názor predseda vlády, ktorý chce, aby sa štát voči ľuďom so salamistickým prístupom zachoval v rovnakom duchu.

Ďalej premiér uviedol, že tí, čo nepôjdu na testovanie, budú mať možno zrazu právo len nejakú základnú starostlivosť a špecialitky si budú, napríklad, priplácať. ,,Ale hovorím to ako návrh, jednoducho tí ľudia teraz ohrozia svojou nezodpovednosťou, že nepôjdu napríklad na takéto pretestovanie, ktoré budú mať bezplatné a bezbolestné, tak nepomôžu spoločnosti chrániť verejný záujem, lebo si jednoducho nedovidia ďalej od nosa,“ pokračoval Matovič. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva – práve podľa tohto hesla by sme sa podľa premiéra mohli riadiť v aktuálnej situácii.

Pôjdete sa nechať otestovať? Zahlasujte v našej ANKETE — TU —

Zdroj/Foto: Markíza.sk, YouTube