Situácia, spôsobená ochorením Covid-19, sa ani po viac ako desiatich mesiacoch nezlepšuje. Ba čo viac, k dnešnému dňu bol zaznamenaný nový rekord v počte hospitalizovaných – v nemocniciach je aktuálne 3292 pacientov.

Mnohí vidia nádej vo vakcíne, na ktorú si však väčšina Slovákov musí ešte počkať, nakoľko prednosť majú ľudia z prvej línie a ohrozenené skupiny obyvateľstva. Pozitívnejšie správy by však podľa Igora Matoviča mohlo priniesť pravidelné celoplošné testovanie.

Po pondelkovom rokovaní vlády premiér vystúpil na tlačovej konferencii, kde oznámil, že nás od budúceho víkendu čaká masívne plošné testovanie, pričom prvé kolo prebehne vo všetkých slovenských okresoch. Rovnaký scenár sa bude v daných okresoch diať až dovtedy, kým incidencia neklesne pod 0,5, pričom o ďalších krokoch sa bude ešte dohadovať. Nakoľko je zatiaľ nedostatok antigénových testov, najbližší víkend by sa malo testovať v najviac postihnutých oblastiach.

Na tlačovej besede tiež z úst ministra financií Eduarda Hegera odznelo, že na základe výpočtov rezortu financií stojí Slovensko tvrdý lockdown jednu miliardu eur. A to teda v prípade, ak sa z pohľadu nákazy dostaneme 1. marca do „bezpečnej zóny“.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook/Igor Matovic, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky