Miesto posledného odpočinku Karla Gotta na cintoríne v Malvazinkách sa stalo vysoko navštevovanou lokalitou. Pozostalí legendárneho speváka ale v uplynulých dňoch zažívajú nemilé šoky, keďže z uctievaného hrobu miznú rôzne predmetné dary. Najnovší čin vandalov prekonal všetky medze únosnosti!

České médiá prednedávnom informovali o vykradnutom hrobe zosnulej speváčky Evy Pilarovej, teraz prichádza ďalšia zarážajúca zvesť. Zlodeji sa za cennými úlovkami neváhali vybrať aj ku náhrobnému kameňu, označenému menom Karla Gotta.

hrob Karla Gotta

Zbožňovaný maestro bol počas plodnej kariéry ocenený množstvom vzácnych sošiek, poniektoré preto rodina umiestnila aj na cintorín. Nachádzala sa tam napríklad podobizeň Zlatého Slávika, ktorá symbolizovala najväčšie spevákove úspechy – tá ale z hrobu akosi záhadne zmizla. Spolu s ňou mala byť odcudzená i zlatá ruža, položená na miesto večného spánku ako dar.

,,Bohužiaľ, musím napísať, že sa skutočne v poslednej dobe veci a darčeky z hrobu Karla Gotta strácajú, nielen teda spomínaný slávik. Je nám ľúto, čoho sú niektorí ľudia schopní,” hovorkyňa Stolzová vyjadrila obrovskú ľútosť nad tým, aké hodnotné spomienkové predmety dokážu bezcharakterné osoby ukradnúť ešte aj nebohému.

Zdroj: Expres.cz | Foto: Instagram/Officialkarelgott, Turista_vaclav