Ani celosvetová sláva a plný bankový účet nie je zárukou šťastného a dokonalého života. Obrovský stres, ktorý je spojený s hollywoodskym životom, nezvládajú najmä detské hviezdy, ktoré svoju popularitu neraz utápajú v alkohole a drogách. Aby uvoľnili svoje telo i myseľ od náročného hviezdneho života v žiare reflektorov, siahajú po ,,zakázanom ovocí”, ktoré sa neraz výrazne podpíše na ich výzore i zdraví. Práve tieto hviezdy sú odstrašujúcim príkladom toho, že aj deti môžu spadnúť do priepasti, z ktorej je len ťažká a zdĺhavá cesta späť.

Drogy stoja za zničením života mnohých slávnych hviezd, no čo je najhoršie, mnohokrát im prepadnú aj deti, ktoré sú stále pod zákonom. Či už ide o spevákov alebo hercov, sláva, bohatstvo, tlak médií a nedostatok podpory od rodiny sa často podpíšu pod ich psychiku.

Macaulay Culkin

Nenapodobiteľná detská hviezda z filmov „Sám doma” nezvládla svoju slávu a už v rannom veku prepadla závislosti od tvrdých drog. Ako sa vyjadril samotný umelec, k jeho pádu na dno prispeli problémy s otcom, ktorý vraj zle riadil jeho majetok a takmer všetky peniaze mu spreneveril. V roku 2004 bol zatknutý v Oklahome, kde mal mať pri sebe drogy a lieky bez lekárskeho predpisu. Dnes je vraj čistý a venuje sa predovšetkým svojej kapele.

Macaulay Culkin #macaulayculkin #homealone #homealone2 #celebsnowandthen

A post shared by Celebrities now And Then 💙 (@celebs.now.and.then) on

Miley Cyrus

Disney hviezda zo seriálu „Hannah Montana” sa zmenila z dobrého dievčaťa na twerkujúcu, nahotu prezentujúcu ženu. Počas svojho búrlivého obdobia, kedy neváhala odhaľovať svoje intímne partie ani na koncertoch plných maloletých detí, sa verejne hlásila k pravidelnému fajčeniu marihuany. Dnes sa popová princezná opäť vpratala do svojej kože a doslova žiari po boku fešného herca a svojho snúbenca Liama Hemswortha.

miley

 

Linsay Lohan

Ryšavka Lindsay je snáď najznámejšou detskou hviezdou, ktorá vyslovene mrhá svojim hereckým i speváckym talentom a radšej sa vydala na zlé chodníčky. Alkohol a drogy zmenili niekdajší idol teenagerov na nepoznanie a návyky sa podpísali už aj pod jej správanie. Lindsay sa v roku 2006 zúčastnila na sedeniach anonymných alkoholikov, čo jej však vôbec nepomohlo. Už o mesiac neskôr bola zatknutá za riadenie auta pod vplyvom alkoholu a držania kokaínu. Odvtedy bola viackrát zadržaná za podobné prehrešky, pár nocí dokonca strávila aj vo väzení.

untitled-4

Jodie Sweetin

Herečka odštartovala svoju kariéru v populárnom sitcome „Plný dom”, ktorý bol mimoriadne obľúbený aj u nás na Slovensku. Potom, čo padla posledná klapka a seriál skončil, jej kariéra sa ocitla v troskách a ona prepadla nepríjemnej závislosti. Už ako 14-ročná začala piť alkohol, a dokonca priznala, že v jednom období brala naraz metamfetamín, kokain a extázu. O svojom živote a závislosti napísala aj knihu, dnes je vraj vyliečená a v poriadku.

untitled-6

Britney Spears

Britney si taktiež prešla šialenou premenou zo sladkého nevinného dievčatka na ženu s existenčnými problémami. O jej závislosti na drogách prvýkrát nahlas prehovoril jej exmanažér aj bodyguard, hoci to ona sama nepriznala. Pod vplyvom návykových látok si krásna speváčka v roku 2008 vyholila svoje dlhé vlasy a svet s hrôzou sledoval jej pád na absolútne dno spoločnosti. Dnes je Britney hrdou mamou dvoch synov a opäť sa dostáva na vrchol svetovej popovej hudobnej scény.

Amanda Bynes

Teenagerská hviezda minulého desaťročia, ktorá je známa napríklad z filmov „Po čom dievča túži”, ,,Snehulienka to má v paži” či „Super náhradník”, sa zmenila z krehkej a sladkej kvetinky na poriadnu ,,dračicu”. Herečka bola zatknutá za nelegálne držanie marihuany, manipulácie s dôkazmi, vyhrážania sa vlastným rodičom či všeobecného ohrozovania po tom, čo vyhadzovala veci z okna svojho apartmánu.

Edward Furlong

Edward dosiahol celosvetovú slávu po účinkovaní vo filme „Terminátor 2: Deň zúčtovania”. Potom však prepadol alkoholu, ale aj heroínu a kokaínu. Jeho partnerky sa neustále sťažovali na násilie a aby sa vyhol väzeniu, v roku 2013 podstúpil odvykačku.

untitled-12

Drew Barrymore

Malá a sladká Drew si získala obdiv snáď celej populácie v deň, keď svetlo sveta uzrel film „E.T. Mimoženšťan”. Jej popularita sa šírila priam raketovou rýchlosťou a rozkošná hviezdička takmer okamžite prepadla odvrátenej stránke šoubiznisu. Po nočných kluboch sa túlala už ako sedemročná, ako 9-ročná fajčila, v dvanástich pila, drogovala a v 15-tich sa definitívne osamostatnila. Drew išla v trinástich po prvýkrát na odvykaciu kúru, no keďže sa ako 14-ročná pokúsila o samovraždu, okamžite putovala naspäť. Odvtedy je však čistá a stala sa jednou z najúspešnejších herečiek Hollywoodu.

Rise and shine!! 😊 🍊 #drewbarrymore

A post shared by Ingrid Rognstad (@ingridfleur) on

Foto: Instagram, hi-likes.com, funnie.st