Slovo rakovina sa pre množstvo ľudí stáva obrovským strašiakom, no komu sa ju prekonať podarilo, uvedomil si vzácnosť každodenného bytia v plnom rozmere. K novým myšlienkam dospel aj český spevák Tomáš Klus, ktorý rieši v rámci kapely naozaj zákernú situáciu

Najprv prišla informácia na oficiálnej webovej stránke, kde samotný frontman informoval o ochorení jedného z členov skupiny. Má sa jednať o gitaristu Jiřího Kučerovského, pričom neskôr vyšlo najavo, že 42-ročný Čech čelí rakovine.

Tomaš Klus kapela

Jeho kolegovia sa po presunutí plánovaných koncertov odhodlali na gesto, aké vháňa slzy do očí. Všetci vrátane Tomáša si nechali na znak spolupatričnosti s kamarátom vyholiť hlavy a zároveň sa usilujú šíriť o celej záležitosti mimoriadne silnú osvetu. Jeden z najuznávanejších spevákov vyjadril hlboké pocity prostredníctvom sociálnej siete.

,,Nesmierne veľká vďaka za to, akí sme, my ľudia, akí dokážeme byť. Solidarita a súcit… akonáhle nás spoja pozitívne emócie, hoc na základe nepríjemnej skúsenosti, má človek pocit, že raj na zemi existuje a že nebeské kráľovstvo je prítomné v každom z nás práve teraz. Že stačí len veľmi málo – uvedomiť si to. Kiež by nám krásu života nemusela pripomínať bolesť!” zamýšľa sa uznávaný hudobník, ďakujúc za trpké, avšak mocné stretnutie s novou životnou cestou.

,,Ďakujem za dôveru a posielam veľké objatie množstve hrdinov, ktorým tá, ktorá obracia život naruby, vzala vlasy. Posielam silu a vedomie, že nie ste sami! Vnímam to celé symbolicky – každý, kto si rakovinou prešiel, alebo prechádza, hovorí o tom, že mu došlo, ako rád tu je, ako sa vie náhle radovať z drobných všedných dní, ktoré sú mávnutím kúzelného prútika nevšedné a neopakovateľné. Dotykom smrti sa z vás stávajú poslovia života,” Klus je presvedčený o tom, že vo všetkom zlom sa ukrýva skrytý zmysel. Na znak obrovského porozumenia sa tak úplne zbavil hustej dlhej hrivy, ktorá bola preňho roky povestným znamením.

Zdroj|Foto: Instagram/Tomas_klus