Prvá séria markizáckeho seriálu Horná Dolná odštartovala nečakanú vlnu úspechu, nakopujúcu či posúvajúcu ďalej kariéry mnohých jej tvorcov a hercov. Jedným z nich bol aj Juraj Šoko Tabaček, ktorého dovtedy poznal len málokto. Herec a stand-up komik v tom čase žil v pomerne šťastnom manželstve. Keď sa mu však začali kopiť na stole pracovné ponuky, jeho osobný život tým poriadne utrpel.

Šoko, ktorý v seriáli stvárňuje večne podguráženého Tunela, priznal, že pred rokom prešlo jeho manželstvo veľkou krízou – so ženou Klaudiou, s ktorou vychovávajú dve malé deti – zrazu prestali mať na seba čas a to sa poriadne odzrkadlilo na ich vzťahu. Vtedy však Juraj Tabaček tvrdil, že urobí všetko preto, aby manželstvo zachránil. Podarilo sa. Ale len nakrátko.

Juraj Šoko Tabaček trio magores

Za krach manželstva je zodpovedná Šokova kariéra

Toto leto bolo pre spolužitie herca a psychologičky osudové. Napokon sa teda dohodli, že pôjdu od seba, hoci popierajú, že by za tým bol ktokoľvek tretí. Herec priznáva, že za rozpad 17-ročného manželstva je zodpovedná jeho pracovná vyťaženosť, pričom sa snažil rozvod, ktorý ale prebieha v pokoji, aspoň nejaký čas utajiť. Nie je však rozhodne prvým ani posledným, kto zaplatil za úspešnú kariéru vlastným šťastím. Bez svojej rodiny žije už tri mesiace.

Juraj Šoko Tabaček stand-up

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/HornaDolnaTVMarkiza, Juraj Tabaček