Keď sa objavila na televíznych obrazovkách po prvýkrát, jej nevšedné outfity a svojské vystupovanie spôsobili, že ľudia na celom Slovensku začali aspoň zo zvedavosti sledovať reality šou ,,Farmár hľadá ženu“. Jedinečná Martinka z Turca dnes ,,vystúpila“ naposledy, aby sa navždy rozlúčila so svetom, ktorý ju prinútil odísť príliš skoro.

Do dnešného dňa na Slovensku neexistovala žiadna osobnosť z radov reality šou, ktorú by poznala široká verejnosť tak dobre, ako práve Martinu Chovancovú, rod. Zuzaniakovú. Svojská Kleopatra z Turca, ktorá sa zviditeľnila najmä účinkovaním v šou Farmár hľadá ženu, sa stala fackovacím panákom šoubiznisu, v ktorom sa cítila ako ryba vo vode. Jednoduchej žene, ktorá sa prezentovala nevšednými názormi či všeobecným nevkusom, stačilo ku šťastiu naozaj málo. Avšak medializácia, tlak verejnosti a podpora organizátorov pri požívaní alkoholu na spoločenských akciách sa podpísali pod to, že bájna Martina podľahla vášni k metle ľudstva a po neúspešnej mediálnej kariére prišla postupne o príjem, strechu nad hlavou, ale najmä o svoje deti. Aj keď mnohí očakávali, že práve tieto udalosti otvoria úbohej celebrite oči, Martina naopak absolútne prepadla svojej závislosti na alkohole, ktorá ju dostala až na samé dno. Hviezda reality šou Farmár hľadá ženu nakoniec skonala v ilavskej nemocnici vo veku 34 rokov.

25

18. augusta, jeden týždeň po úmrtí, sa konal v Dome smútku v Martine pohreb Martiny Chovancovej, rod. Zuzaniakovej, ktorého sa zúčastnila len nepatrná hŕstka ľudí. Medzi zúčastnenými nechýbali jej deti Barbora a Kamil, mama Anna, manžel Martin, strýko Jano či kamarátka Dana. Po príchode najbližších prišlo takmer okamžite ku konfliktu, kedy mama Anka odmietla podať ruku svojmu zaťovi Martinovi, na čo reagoval slovami, že z jej strany ide len o nuchutnú pretvárku. Smutný odchod najznámenjšej ženy z Turca sprevádzal aj fakt, že nikto z najbližších nevyronil jedinú slzu, ktorá by hovorila o ľútosti či smútku. „Bude mi chýbať, je to moja mama. Ale žiaden vzťah som k nej už nemala. Dlho sme sa nevideli a posledné dni k nám nebola najlepšia,“ vyjadrila sa pred niekoľkými dňami dcéra Barbora pre portál Pluska.sk.

21

O dvanástej hodine, kedy sa začala posledná rozlúčka s Martinou Chovancovou, sa kňaz prihovoril všetkým prítomným slovami: ,,Stretávame sa, aby sme vyprevadili mamu, dcéru, príbuznú vo veku, keď si mnohí ešte len plánujú život, ale takýto je človek – biedny, chatrný, zraniteľný, pominuteľný.“ O pár minút neskôr vo svojej reči dodáva: ,,Dôchodkyňa si okrem rožkov kúpi časopis k raňajkám a takto sa duchovne nasýti. Kto sme my a čo sme, keď dokážeme takto s biedou druhých hospodáriť?“ Po ukončení poslednej rozlúčky sa konal v miestnej reštaurácií kar s najbližšími, ktorého sa však nezúčastnil vdovec Martin Chovanec. Okrem toho, že nebol ani pozvaný, z miesta pohrebu bezprostredne po obrade odišiel na vlak.

23 22 24 20

Foto: Facebook/Martinka-z-Turca | Zdroj: Pluska