,,Sviatok všetkých svätých” či ,,Pamiatka zosnulých”. Dva dni, kedy sa pozornosť všetkých pozostalých upriamuje na spomínanie a návštevu cintorínov o niečo viac, ako po iné dni v roku. Tiež však občas zapálite sviečku aj niekomu, na koho rodina už celkom zabudla a medzi stovkami svetielok sa pre ňho nenašlo ani jedno? Pozor, nemusí ísť vždy o človeka po smrti!

Tak ako každý rok, aj tento si vyšli mnohí Slováci počas novembrových ,,dušičiek” uctiť pamiatku svojich blízkych na miesta ich posledného odpočinku. Napriek skutočnosti, že v tomto prípade ide o sentimentálnu záležitosť, manželia Olšavskí zobrali celé sviatky zrejme s humorom. Na internete sa totiž začala rýchlosťou blesku šíriť fotografia, ktorá zachytáva jasný odkaz stále živých manželov: ,,Prosím, nepáliť sviečky, ešte žijeme.” Tak ako mnoho Slovákov, aj pani Helena s manželom Jánom si len zakúpili miesta svojho posledného odpočinku, ktoré sa chystajú raz, snáď o mnoho rokov, využiť. Darmo raz, kreativite sa medze nekladú. :)

1

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)