V predposledný decembrový deň minulého roka došlo v Karibských vodách k vyhrotenej situácii. Celý svet sa aktuálne dozvedá o hrdinskom skutku hollywoodskej hviezdy Leonarda DiCapria, ktorému sa podarilo priam zázračným spôsobom zachrániť život topiaceho sa muža.

30. decembra na výletnej lodi, prechádzajúcej Karibským morom, došlo k desivému scenáru. Muž menom Victor, užívajúci si dovolenku v alkoholovom opojení, náhle stratil kontrolu a vypadol na nočnú hladinu počas nepriaznivého počasia.

búrka na mori

Kapitán veľkého plavidla okamžite vyslal núdzové hlásenie s cieľom upozorniť prípadné okoloidúce dopravné prostriedky na “muža cez palubu”. V tej chvíli nemohol tušiť, že sa v neďalekej oblasti plaví svetoznámy herec Leonardo DiCaprio, ktorý zachytil výstrahu a ako jediný sa rozhodol ihneď konať.

Kapitán mu nedával takmer žiadne šance

Topiaci sa Francúz mal extrémne nízke šance na prežitie. Nielenže bol po celú dobu pod vplyvom alkoholu, ale tiež uviazol v rozbúrenom mori za tmavej noci. Hoci to znie neuveriteľne, vo vode sa mu podarilo šliapať nekonečných 11 hodín, čím úspešne natiahol čas potrebný na záchranu.

Zahraničné médiá informujú o tom, že posádka DiCapriovho člnu našla umierajúceho chlapíka v poslednej chvíli. Turista bol totiž natoľko vysilený a dehydrovaný, že by mu vystačili sily možno už len na pár minút nadnášania sa nad hladinou. Napriek tomu, že to trvalo jedenásť hodín, vďaka duchaprítomnosti a odvahe 45-ročného idola chlapík zo zahraničia celú drámu prežil.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Leonardo Dicaprio

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Instagram/magic949, wallpapercave.com