Ak patríte medzi ľudí so snami, práve dnes v noci vyvrcholí meteorický roj, ktorý môžete sledovať každý rok v auguste. Nezmeškajte túto príležitosť na romantiku, vezmite do ruky deku a poďte si niečo želať! Tu sú nejaké typy, ako si toto nebeské divadlo poriadne užiť.

Meteorický roj ,,Perzeidy“, inak nazývaný aj ,,Slzy sv. Vavrinca“, môžete pozorovať na oblohe každý rok, okolo 10 augusta. Divadlo na oblohe môžete sledovať vďaka kométe 109P/Swift-Tuttle, ktorá za sebou necháva na dráhe po rozpade úlomky. V tomto prípade nebudete potrebovať na zachytenie padajúcich hviezd žiadne špeciálne zariadenie, uvidíte ich voľným okom. Aby ste si to však poriadne užili, zamerajte sa na tieto podstatné veci.

3

1. Vyberte si vhodné miesto

Aby ste uvideli hviezdy čo najlepšie, dôležitá rada znie: ,,Vyhnite sa osvetleným miestam!“ Lampy odrážajú svetlo na oblohu a vy nič neuvidíte. Ideálne je ísť na kopec, niekam mimo civilizácie. Bonusom je, že budete s partnerom naozaj sami :)

2. Piknik? Prečo nie?!

Už len keď idete do kina, 90% z vás si so sebou nesie akékoľvek občerstvenie, od popcornu až po hamburgery. Z pozorovania si teda rovnako môžete spraviť aj malý nočný piknik, na ktorom jedlom rozhodne šetriť nemusíte. Ideálne je niečo ľahké ako šalát či ovocie. Pre partnera prineste pivo alebo niečo chladené.

3. Veľká deka je viac ako vhodná

Tlačiť sa na jeho telo je sexy možno v zime, no nie, keď je vonku 30 stupňov aj v noci. Preto ak váhate medzi veľkou a malou dekou, vyhrať by mala tá veľká. (Prinajhoršom budete mať viac miesta, ak sa rozhodnete ,,prejavovať si lásku“) :)

4. Mobil vypnite!

Takáto skvelá romantická príležitosť sa naskytne len raz za čas a preto si ju nekazte čumením do mobilu. Najlepšie bude, ak ho necháte doma alebo vypnete.

5. Budťe šťastné, že ste s ním

To je predsa to najdôležitejšie :) Tak čo, vidíme sa dnes všetci pod hviezdami?

Foto: Twitter, Pinterest