Obľúbená facebookova stránka Nekŕmte nás odpadom dáva priestor ľuďom, aby mohli s ostatnými zdieľať viac či menej nepríjemné zážitky, ktoré prináša každodenný život v našej spoločnosti. Pred pár dňami sa v nej však objavili naozaj šokujúce príspevky, týkajúce sa bezohľadného správania personálu k seniorom v domove dôchodcov v Prievidzi. Z ich slov sa vám bude, bohužiaľ, dvíhať žalúdok.

Administrátori stránky Nekŕmte nás odpadom zverejnili šokujúce vyjadrenia viacerých osôb, ktoré mali dočinenia so zariadením pre seniorov v Prievidzi, pričom ho kvôli jeho neľudským praktikám neváhajú nazývať domom hrôzy.

,,Sanitárka zbila 85-ročnú starenku, o ktorú sa má starať. Náhodným svedkom incidentu bola jej vnučka. Nachytala sanitárku, ako udrela jej babičku Vilmušku. Okamžite o tom informovala riaditeľa zariadenia Richarda Fodora. Ten sa, namiesto rázneho riešenia, snaží zamiesť škandál pod koberec. Sanitárka tam veselo pracuje aj naďalej,” znejú šokujúce slová neznámej osoby, ktorá však nie je jediná, majúca s daným domovom dôchodcov hrôzostrašnú skúsenosť.

,,Jedna zo sanitárok sa napríklad vyžívala v tom, že schválne sprchovala staručkých bezbranných klientov studenou vodou. Penu, ktorá je určená na čistenie zadku, používala ako šľahačku. A do úst im dávala aj výkaly z plienok,” opísala zverstvá páchané na starkých jedna z bývalých zamestnankýň. ,,Vonku mínus 10 a dvere majú otvorené od ulice a prezliekajú pomočeného mokrého dedka. Aby ho každý očumoval a aby nachladol – videl som to nie 1x,” hovorí jeden zo svedkov. Ak sa niektorá zo zamestnankýň ozve a oznámi riaditeľovi praktiky niektorých svojich kolegýň, šéf zariadenia sa ju snaží rázne odbiť. “Že sa staráme do toho, do čoho nás nič nie je.” Tie, ktoré sa odbiť nedajú, pán riaditeľ Richard Fodor jednoducho vykopne,” stojí v príspevku, z ktorého je človeku do plaču.

Vyjadrenie riaditeľa

Naši kolegovia z portálu Hitky.sk riaditeľa zo zariadenia kontaktovali, avšak dostalo sa im odpovede, akú rozhodne nečakal – poslal im totiž iba okopírované vyjadrenie primátorky mesta z jej osobného Facebooku. ,,Mesto Prievidza vždy odsudzuje každé násilie, ktoré je páchané na starších ľuďoch. Určite netolerujeme žiadne hrubé a nevhodné správanie zamestnancov v Zariadení pre seniorov, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Po prešetrení všetkých sťažností sa vždy rázne koná,” uvádza Katarína Macháčková.

,,Je nám ľúto, že došlo k individuálnym ľudským zlyhaniam a vrhá to zlé svetlo na absolútnu väčšinu obetavého personálu, ktorý sa snaží vykonávať nesmierne náročnú prácu príkladným spôsobom,” pokračuje primátorka, ktorej celé vyjadrenie si môžete prečítať nižšie. Čo si o celej veci myslíte vy? Svoj názor nám môžete napísať to komenrátov na Facebooku.

Zdroj/Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Katarína Macháčková