Spoznala svoj trest. Žena, ktorá vlastné novonarodené bábätko podhodila psom do susedného dvora, sa postavila pred súd. Verdikt za takýto bezcitný čin však jej rodina považuje za “prehnaný”.

Ešte v roku 2015 otriasol Slovenskom šokujúci prípad z obce Vechec neďaleko Vranova nad Topľou. Mladá 18-ročná žena sa totiž rozhodla uchýliť k radikálnemu kroku krátko po tom, čo začala pociťovať pôrodné bolesti. To, že je tehotná, mala pritom aj pred svojimi najbližšími tajiť celých 9 mesiacov.

V momente, keď sa Denisine bábätko začalo pýtať na svet, vyšla na dvor, kde ho svojpomocne porodila. Pupočnú šnúru si mala mladá mamička pretrhnúť vlastnými rukami a následne urobiť niečo, čo pripomína scénu ako z hororu.

Žena totiž z posledných síl podišla k neďalekému plotu a z výšky 1,8 metra prehodila dieťatko k susedom. Prudký náraz spôsobil novorodencovi okamžité krvácanie do mozgu a následne i zlyhanie srdiečka. Šok prišiel v momente, keď na druhý deň našli susedia na svojom pozemku mŕtve telíčko. To medzi časom začali objedať domáce psy, následkom čoho okamžite kontaktovali záchranné a policajné zložky.

Denisa spoznala svoj trest

Po približne 4 rokoch od spomínaného incidentu prišiel čas na Denisin rozsudok. Žena, ktorá takto bezcitne zabila vlastné dieťa, dostala trest odňatia slobody na 20 rokov. Napriek tomu, že sa u vrahyne nezistili žiadne popôrodné depresie, považuje jej rodina tento verdikt za prehnaný a požiadala o odvolanie.

Ilustračná foto

Zdroj: mysaris.sme.sk | Foto: Pixabay.com