Zdá sa, že Billboard Music Awards 2015 bol plný veľmi príjemných prekvapení nielen v podobe nového klipu od Taylor Swift, ktorý jednoznačne zanechal dojmy na publiku i fanúšikoch, no niečo sa ušlo aj pre módnych nadšencov, najmä fanúšikov H&M a Balmain.

Fashion svet ešte stále nepredýchal nedávnu spoluprácu H&M ft. Alexander Wang a po rozkliknutí hlavnej stránky tejto spoločnosti ste okamžite atakovaní portrétom ďalšieho mladého dizajnéra. Olivier Rousteing, ktorý je hlavou kreatívneho tímu pre značku ,,Balmain” sa v predvečer odovzdávaní hudobných cien prostredníctvom Instagramu vyjadril, že najnovšia spolupráca Hans & Mauritz bude práve pod vedením francúzskeho domu Balmain. A to, že ide o naozaj prestížnu značku hovorí nielen jej reputácia a ikony, ktoré  ju obľubujú, ale aj samotné meno kreatívneho riaditeľa, ktorý pre Balmain pracuje už nejaký ten rok. Stačí dodať, že po vyštudovaní jednej z najlepších dizajnérskych škôl sveta (ESMOD), odštartoval svoju kariéru v roku 2002 práve u Roberta Cavalliho, kde sa neskôr stal hlavou ženskej sekcie.

H&M, ktoré spolupracovalo s menami, ako je Karl Lagerfeld, Stella McCartney , Isabel Marant alebo Lanvin, si do zbierky dizajnérskych špičiek od 5. Novembra pridáva aj módny dom Balmain. Jedny z prvých kúskov tejto kolekcie ste mali možnosť vidieť práve na červenom koberci spomínanej akcie BMA, kde sa mladý dizajnér Olivier objavil po boku Kendall Jenner a Jourdan Dunn. A keďže vieme, že dizajnérske kúsky Balmain začínajú na spodnej hranici $1000, pre tentokrát sa môžete veľmi tešiť, že H&M si na svoju stranu získalo práve Oliviera, ktorý túto spoluprácu berie ako výzvu. „Chcem prehovárať k mojej generácií; ako dizajnér to považujem za svoj hlavný cieľ.“ -nechal sa počuť Rousteing.

1

Samotné H&M sa na spoluprácu veľmi teší a očakáva, že toto spojenie luxusu s nádychom streetwear a jedinečným štýlom Balmain prinesie do značky niečo zmyselné a energické. Tiež dodáva, že kolekcia je úzko spätá so svetom šoubiznisu a hudobného priemyslu, čo pridáva ďalší prvok prekvapenia.

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Twitter