Slovensko sa ešte stále spamätáva zo smrti speváka skupiny Hex, ktorý v stredu prehral boj s rakovinou. Tomu, že už Peter Dudák nie je medzi nami, mnohí nedokážu uveriť. Najväčší žiaľ však určite prežíva Ďuďova rodina a blízki kamaráti vrátane členov jednej z najpopulárnejších slovenských kapiel – tí svojmu parťákovi venovali nádherné slová.

Skupina Hex tento rok oslavuje 30. výročie, ku ktorému plánovala na jeseň koncertné turné. Na to sa však už, bohužiaľ, bude spevák kapely Peter Dudák prizerať len z neba. Ďuďo totiž po statočnom boji s rakovinou pankreasu zákernej chorobe podľahol a vo veku 46 rokov tento svet navždy opustil.

Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Jozef „Jožko“ Jurička, Peter Slameň, Martin „Fefe“ Žúži a Peter ,,Šarkan“ Novák, ktorý Ďuďa v čase jeho liečby zastupoval, zanechali na Instagrame skupiny nádherný odkaz, pri ktorého čítaní sa vám budú tisnúť slzy do očí.

Dudo

,,14.8. 2019 nás po dlhej a ťažkej chorobe opustil náš kamarát, brat, priateľ. Cítime nekonečnú bolesť. Aj napriek tomu, že sme už dlhší čas boli konfrontovaní s krutou realitou, stále nevieme túto informáciu pochopiť. Ďakujeme za krásnych spoločných 30 rokov, nekonečné množstvo spoločnej radosti, zážitkov a všetkého, čo si nám v živote doprial. A nebolo toho málo. Nikdy nezomrie ten, ktorý žije v piesňach a našich srdciach…
Ďuďko, ďakujeme za všetko a dávaj na nás pozor… #hexfamily,“ znejú slová členov skupiny Hex, ktoré chlapci milovanému Ďuďovi zaslali do neba.

Zdroj/Foto: Instagram/hex_oficialll, Facebook/Hex