Do hereckého neba sa v pondelok 12. októbra 2020 pobrala nezabudnuteľná predstaviteľka pomocníčky v domácnosti slávneho Charlieho Sheena, ktorú si všetci pamätáme predovšetkým ako veselú a sarkastickú Bertu zo seriálu Dva a pol chlapa.

Americká herečka Conchata Ferrell stihla počas dlhoročnej kariéry zažiariť v niekoľkých kultových snímkach, ako napríklad filmy Nožnicovoruký Edward či Erin Brockowich, no najväčší úspech bezpochyby zožala práve ako upratovačka a blízka priateľka záletníka Charlieho v legendárnom sitcome.

dva a pol chlapa

Známa hollywoodska červenovláska naposledy vydýchla vo veku 77 rokov po tom, ako ju trápili dlhodobé zdravotné problémy. Posledné mesiace svojho života strávila v domove, kde podstupovala pravidelnú dialýzu, dýchala pomocou respirátora a údajne už nedokázala ani rozprávať.

Úloha uštipačnej Berty jej dokonca priniesla dve nominácie na prestížne ocenenie Emmy za najlepší herecký výkon a podporu v komédii v rokoch 2005 a 2007. Smutná správa sa, samozrejme, vyskytla aj na oficiálnej stránke amerického komediálneho seriálu, kde nad stratou obľúbenej herečky smútia tisíce ľudí. Česť jej pamiatke!

berta dva a pol chlapa

Zdroj: Cnn.com | Foto: Facebook/Two and a half men, Pexels.com, Instagram/Two_and_a_half_men_fanpage