Spomínate si na modernú rozprávku „Pretty Woman“, v ktorej sa bohatý úspešný muž zamiluje do prostitútky a ponúkne jej spoločnú budúcnosť? Tak v realite sa stávajú ešte neuveriteľnejšie veci. Svoje by o tom vedela povedať Sofia Hellqvist, bývalá erotická herečka, ktorá sa stane skutočnou princeznou. Dôjde k tomu 13. júna vo Švédsku, kde sa bude konať kráľovská svadba Sofie a švédskeho princa Karla Filipa.

Od roku 2010, keď sa pár oficiálne zasnúbil, sa kráľovský dvor snaží prepísať životopis budúcej princeznej, takže je označovaná ako bývalá „glamour herečka“ či „tanečnica“ a tvrdí, že s princom sa zoznámila „na diskotéke“. Zlé jazyky však šíria inú, pikantnejšiu verziu. Podľa nej sa Sofia živila aj ako escort a so svojim urodzeným nastávajúcim sa prvý raz stretli v nočnom klube. V roku 2004 pózovala polonahá pre pánsky lifestylový magazín Slitz, čo čitatelia ocenili natoľko, že ju zvolili za „Miss Slitz“. Neskôr sa zviditeľnila ešte viac ako účastníčka kontroverznej televíznej reality show „Paradise hotel“.

Zdá sa však, že tieto výstrelky sú už minulosťou a rolu kráľovskej snúbenice prijala Sofia Hellqvist s veľkým nasadením. Po boku princa Karla Filipa sa prvýkrát verejne predstavila na bankete pri príležitosti odovzdávania Nobelovej ceny v minulom roku. Ďalej sa aktívne zúčastňuje na charitatívnych projektoch a oblieka sa striedmo, ako to predpisuje dvorná etiketa. Na margo svojej bývalej kariéry sa vyjadrila diplomaticky: „Nič neľutujem, všetky skúsenosti prispievajú k rastu osobnosti. Viem však, že by som to znovu neurobila“.

Sofia Hellqvist

Treba pripustiť, že európske kráľovské dvory už zažili nejeden škandál. Pohoršenie verejnosti v minulosti rozbúrili pikantné detaily milostného trojuholníka medzi princeznou Dianou, princom Charlesom a lady Camillou. Na azúrovom pobreží to boli avantúry monackej kňažnej Stefanie, ktoré vyvrcholili jej útekom k cirkusu či nemanželské deti jej brata, kniežaťa Alberta. Progresívnu škandinávsku spoločnosť zas zaskočil vzťah a následný sobáš nórskeho korunného princa Haakona s Mette Marit, slobodnou mamičkou malého chlapca, ktorého splodila s bývalým drogovým dílerom, pričom priznala, že v minulosti sama drogy užívala. Ako sa zdá, Sofie Hellqvist posúva hranice tolerancie ešte ďalej.

Foto: Wikipedia