Mnohí Slováci sa pozastavujú nad tým, ako sa môžu úspešné celebrity počas karanténneho obdobia sťažovať na nedostatok finančných prostriedkov. Pravidelne totiž vídame na obrazovkách prominentov, pretŕčajúcich sa v hriešne drahých róbach, nakupujúcich nehnuteľnosti v centre mesta či premávajúcich sa na luxusných vozidlách. Dokáže niekoľko týždňová pracovná pauza naozaj položiť na kolená aj známe hviezdy? Pravdu o toľko diskutovanej téme odhalil herec a zabávač Juraj Kemka.

Keď sa objavili z radov známych slovenských umelcov prvé sťažnosti, týkajúce sa finančných problémov počas prebiehajúcej epidémie koronavírusu, viacerí ľudia len neveriacky krútili hlavami. Populárne osobnosti totiž žiadajú štát o pomoc, keďže kvôli nariadeniam krízového štábu dočasne prišli o prácu v divadle i televízne kšefty.

juraj kemka herci

Herec Juraj Kemka priznáva, že nie všetci herci sú na rovnakej lodi a situácia môže pre istú skupinu prominentov skutočne predstavovať určité riziko straty životne dôležitého príjmu. „Ešte sme sa o tom nerozprávali, ako to bude s výplatou počas karantény, ale sme platení aj od VÚC, aj v júli a auguste, keď sú divadelné prázdniny. Takže predpokladám, že plat z divadla budem mať. Ale oveľa horšie, aj existenčne, sú na tom ľudia, ktorí sú na voľnej nohe. Pre nich to môže byť naozaj veľmi komplikovaná a zlá situácia,“ markizák vylíčil skutočnosti, aké nezainteresovanej verejnosti obvykle známe nie sú.

„Divadelný herec potrebuje javisko, divadlo a divákov, toto sa nedá nahradiť skajpovaním. Neviem si to predstaviť, že by sme hrali predstavenie cez internet. Bohužiaľ, divadlo potrebuje kontakt človeka s človekom,“ Kemka opisuje, že ľudia z umeleckej brandže sú odkázaní na interaktívne prepojenie s obecenstvom, a o to teraz na neurčité obdobie celkom prišli. Kým niektorí by výplatu mali ešte nejaký čas dostávať, iným boli zdroje príjmov stopnuté úplne, preto nie je vhodné hádzať všetky osobnosti do jedného vreca.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/juraj.kemka