„Neexistujú škaredé ženy, len lenivé!“ Presne tohto hesla sa po celý život držala aj „cisárovná krásy“ Helena Rubinstein, vďaka čomu vybudovala jedno z najväčších kozmetických impérií, ktoré dokázalo spojiť vedu, medicínu a krásu.

Helena Rubinstein sa narodila v poľskom Krakove v roku 1872. Matka jej už od detstva vštepovala zásady, že vo svete sa dá okrem múdrosti či korupcie vládnuť aj láskou a krásou. Aby sa šikovná obchodníčka vymanila spod dozoru rodiny, v roku 1902 emigrovala a presťahovala sa k strýkovi do Austrálie.

sminky2

Svoj prvý kozmetický prípravok ,,Valaze”, krém na tvár, namiešala vo svojej malej kuchynke, no netrvalo dlho a čoskoro otvárala svoj prvý obchod v Melbourne. Tu ponúkala Austrálčankám krémy, ktoré chránili pokožku pred slnkom a vetrom. Rubinstein však kozmetický talent naplno rozvila až po návrate do Európy. Plne chápala, čo jej zákazníčky potrebujú, a tak neváhala a otvorila salóny krásy v Londýne a v Paríži. Po veľkom úspechu a prvej svetovej vojne prerazila aj v New Yorku, kde v kozmetickom priemysle konkurovala vtedy druhému najväčšiemu menu svojej doby, Elizabeth Arden.

V tridsiatych rokoch dokonca organizovala „cisárovná krásy“ vo svojich obchodoch tzv. „Beauty Day“. Pozvala naň rôznych špecialistov, ako fyzioterapeutov, dietológov, kaderníkov či vizážistov, ktorí radili jej zákazníčkam, ako sa skrášliť. Za celý svoj život propagovala zdravý životný štýl a dožila sa krásnych 94 rokov. Po jej smrti bola značka Helena Rubinstein predaná L’Oréal, ktorý zachovávajú jej hodnoty: veda v službách krásy, sloboda žien a mať tú drzosť prepísať pravidlá!

Helene Rubinstein a jej kozmetické skvosty:

  •  prvá vode-odolná maskara
  •  prvý regeneračný nočný krém
  •  prvá kozmetika obohatená o vitamíny
  •  prvý krém proti starnutiu

sminky

Zdroj: Facebook,biography.com,helenarubinstein.com Foto: Twitter, Facebook, Wikipedia | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)