Kráľovná Alžbeta II. je najdlhšie vládnucou panovníčkou na svete a v úcty hodnom veku 93 rokov sa stále aktívne zúčastňuje mnohých formálnych stretnutí. V poslednom období ale, samozrejme, nie je schopná podieľať sa na všetkých úlohách – postupný nástup princa Charlesa na trón tak už začal nenápadne prebiehať. Budúci kráľ dokonca učinil rozhodnutie, týkajúce sa dôležitej záležitosti.

Otcovi bratov Williama a Harryho prináleží titul Princa Regenta, vďaka čomu sa stáva akýmsi tieňovým kráľom ešte počas života vlastnej matky. Kráľovná Alžbeta II. tak na syna presúva čoraz viac povinností a ten sa úlohy zastupujúceho vodcu ujíma s patričnou vážnosťou.

kralovna alzbeta princ charles

O tom, že Charles má kráľovské pohnútky priamo v krvi, svedčí aj nedávny krok, ku akému sa nečakane uchýlil. Bývalý manžel zosnulej lady Diany sa snaží pretlačiť ideu zúženia oficiálnej časti kráľovskej rodiny, čo by znamenalo, že na zastupovaní krajiny a prijímaní poplatkov z daní sa môžu podieľať len priami následníci trónu s ich partnermi a potomkami.

Zavedenie nového zákona v praxi by okamžite odstavilo princa Andrewa s dcérami Eugeniou a Beatrice, princeznú Annu, princa Edwarda a dokonca aj zbožňovaného princa Harryho s manželkou Meghan Markle, a zároveň ich spoločného synčeka.

meghan markle harry

Rodičia malého grófa Archieho si majú v týchto dňoch vychutnávať súkromnú dovolenku, no po jej návrate by mali byť zoči voči postavení pred novú situáciu. Princ Charles so synom Williamom chcú ostatných členov rodiny upozorniť na to, aby sa viac na finančnú podporu tohto druhu nespoliehali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Instagram/meghan_harry_news, prince_charles_bby