Cyklistickým svetom momentálne otriasa diskvalifikácia nášho reprezentanta Petra Sagana z tohtoročných pretekov Tour de France. Športovcových „katov“ zvalcovala obrovská vlna kritiky obyčajných ľudí i známych osobností, ku ktorým sa najnovšie pridal aj slovenský spevák Pavol Habera.

Komisia nekompromisne rozhodla, že Peter Sagan je po 4. etape cyklistických pretekov Tour de France diskvalifikovaný po incidente na cieľovej rovinke, kde narazil pravým lakťom do Marka Cavendisha, ktorý šiel tvrdo k zemi. Ostatní jazdci v tesnom závese za Cavendishom nedokázali zabrzdiť a doslova ho zvalcovali bicyklami.

K incidentu sa vyjadrili aj zvučné mená zo sveta športu, ako trojnásobný víťaz Tour Greg LeMond, kontroverzný cyklista Lance Armstrong či André Greipel, ktorí mu vyjadrili podporu. Najnovšie sa k nim pridal aj náš spevák Pavol Habera a na svojom instagramovom profile sa k celej veci vyjadril nasledovne: „Najprv som si aj ja povedal, že to Sagan prehnal, ale teraz, keď som si to viackrát pozrel a vidím, že Cavendish má hlavu opretú o Sagana, (všetci ostatní majú hlavu krásne v strede nad riaditkami) tak si myslím, že jeho lakeť bol skôr obranný reflex. Veď aj na mňa a na vás keď sadne nejaká mucha,tak prvé čo urobíte je, že sa po nej zaženiete rukou. No nie? Neviem si spomenúť, že by som doteraz videl v Saganovej kariére nejake nefair zákroky. Myslím, že sa rozhodcovia rozhodli prekvapujúco rýchlo.“

Habera o Saganovi.

Osudné stretnutie Sagana s Cavendishom

Zdroj: Instagram | Foto: Instagram | Video: YouTube