Nie, nejde o žiadnu diétu, cvičenie ani superpotraviny. Prioritou sa v tomto roku stane oddych. Nový trend sa nazýva „čisté spanie“ a spočíva najmä v tom, aby ste si denne dopriali sedem až osem hodín nerušeného a kvalitného spánku.

Skúste si dať tento rok iné predsavzatie ako nezmyselné diéty či iné obmedzenia a zamerajte sa na spánok. Znie to možno jednoducho, no mnoho ľuďom zlyháva disciplína práve tu. Potom nemôžu očakávať, že sa ich silná vôľa prejaví v iných činnostiach. Treba začať od základu.

Vďaka „čistému spánku“ môžete zabudnúť na únavu, vyhorenie či stres. Zlepšíte si fyzické aj psychické zdravie. Čistý spánok v dĺžke sedem až osem hodín však musí byť pravidelný a mali by ste ho dodržiavať v rovnaké hodiny. Najväčšou propagátorkou tohto trendu je herečka Gwyneth Paltrow, ktorá vo svojej novej knihe Čistá krása tvrdí, že práve „čistý spánok“ je jedným z kľúčov ku kráse.

kniha Gwyneth Paltrow

Má pre telo priam zázračné účinky – spomaľuje starnutie, udržuje telo v kondícii a tiež pozitívne pôsobí na zdravie vlasov. Okrem toho zvyšuje pohotovosť, zlepšuje náladu a znižuje stres.

Herečka pripája aj zopár tipov, ako si kvalitu spánku vylepšiť:

  • chodievajte spávať a vstávajte vždy v rovnaký čas, aj počas víkendov
  • hodinu pred spánkom relaxujte, meditujte alebo si čítajte knihu
  • nepite kávu ani alkohol po štvrtej hodine poobede
  • na telefóne si nastavte tichý režim a majte ho ďaleko od postele
  • odpojte sa od internetu, televízie a iných technológií aspoň hodinu pred spaním
  • počas dňa si doprajte pohyb, cvičenie, fyzické aktivity

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Som mladá žurnalistka, ktorej hlavnou životnou náplňou a zmyslom je písanie. Okrem toho rada čítam, cestujem a venujem sa atletike. Svojimi článkami sa snažím prinútiť čitateľov zamyslieť sa nad určitými problémami, ale rovnako tak ich i rozosmiať :)