Chudoba rozhodne nie je nič pre Gwyneth Paltrow, teda aspoň nie pre jej žalúdok. Britská herečka v uplynulých dňoch prijala výzvu vyžiť počas jedného týždňa zo sumy 29 dolárov. Taká je totiž kvóta, ktorú americká vláda vyčleňuje ako dotáciu na nákup potravín pre najchudobnejšie vrstvy.

Obmedzený budget však herečka minula už na štvrtý deň a projekt vzdala. Hoci výzvu prijala s veľkým nadšením a o svoje skúsenosti sa ochotne delila so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach, tí ju po zhliadnutí fotografií z jej nákupov zaplavili vlnou kritiky.

foodbankbasket

Gwyneth totiž ako zástankyňa extrémne zdravého spôsobu stravovania nepovolila zo svojich návykov a do nákupného košíka okrem základných potravín vhodila aj koriander, limetky či pikantné papričky, všetko vo verzii „bio“. Ako sa priznala, po niekoľkých dňoch dostala tiež chuť na kura a na sladké drievko.

Na jej obranu treba podotknúť, že porážku využila na kampaň za práva pracujúcich žien a matiek, ktoré by si podľa jej slov zaslúžili za svoju prácu rovnaké ohodnotenie ako muži, aby tak mohli svojim rodinám zabezpečiť plnohodnotné stravovanie a čerstvé, kvalitné potraviny. Výzvu prežiť týždeň z potravinových lístkov naopak zdolali so cťou herci Hugh Jackman, Sophia Bush a Ben Affleck.

Foto: Twitter