Markizácka šou Svadba na prvý pohľad sa teší obrovskej popularite, avšak nie každá voľba vhodného partnera má dlhodobé trvanie. Kým v prvej sérii sme boli svedkami rozpadu všetkých troch vzťahov, druhá séria sa javí byť o čosi vydarenejšia. Ocenená genetička Jaroslava Babková odhalila najsilnejšiu príčinu toho, prečo niektoré vzťahy stroskotali.

Záujemcovia o asistované manželstvo absolvujú radu testov, zahrňujúcich biologické aj psychologické skúmanie. Keďže svoju vytúženú polovičku po prvýkrát uzrú až pred oltárom, musia si dopriať na ďalšie spoznávanie trochu viac času.

Viera a Michal svadba na prvy pohlad

Najväčšie rozpory zvyčajne vyplávajú na povrch už na svadobnej ceste a neskôr počas zdieľania spoločnej domácnosti. Napriek obrovskej snahe viacerých odborníkov a na pohľad výbornému súladu na základe testovania sú ale poniektoré známosti predsa len odsúdené na zánik.

Prečo sa to deje?

Držiteľka Nobelovej ceny za výskum DNA je presvedčená o tom, že chyba nastáva už v počiatočných predstavách účastníkov programu. Pokiaľ sa teda jedinec do šou prihlási s jasnou víziou toho, ako má jeho nevesta alebo ženích vyzerať, môže dôjsť k narušeniu výsledku.

,,Nám sa totiž nikdy nepodarí zhmotniť toho človeka z predstáv a postaviť ho pred oltár. Dovolím si tiež tvrdiť, že niektorí ľudia majú nie celkom reálne vnímanie seba a okolia, a vtedy je obzvlášť ťažké vyjsť niekomu v ústrety. Môže to vyjsť len vtedy, keď sa do tejto šou prihlásia takí, korí majú otvorenú myseľ aj srdce a dokážu dať šancu človeku, ktorého sme vybrali v najlepšej viere zmeniť niekomu život,” tvrdí Babková zdôrazňujúc, že veľkú rolu zohráva i spoločenské a rodinné prostredie, z akého vybraný záujemca pochádza.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Jaroslava vidí najväčší problém stále v tom, že sa prihlásená osoba na predstavy o dokonalom partnerovi priveľmi naviaže. ,,Niektorí z tých, ktorí sa prihlásili, si aj mohli myslieť, že sú otvorení skúsiť to aj s niekým, kto nie je na prvý pohľad ich typ. Ale nakoniec boli ich predstavy o vysnívanom partnerovi príliš silné na to, aby dali šancu tomu, kto ich pred oltárom čakal a nie na sto percent sa zhodoval s ich predstavou. Jednoducho, aj keď si človek myslí, že niečo dá, v skutočnosti to môže dopadnúť úplne inak,” genetička pokladá túto tézu za najpravdepodobnejšiu možnosť, prečo spolu žiadna dvojica z prvej série nezotrvala.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/Tvmarkizaofficial, TV Markíza