Hokejista Marián Gáborík sa s manželkou Ivankou už viac ako týždeň teší z prvého prírastku do rodiny! Sympatická tanečníčka dcérku niekoľko dní prenášala, preto bol skutočný termín pôrodu pre rodičov veľkou neznámou. V čase, keď blondínke praskla voda, sa jej drahá polovička dokonca nachádzala na mieste, odkiaľ sa nedalo ihneď odísť.

Ivanka Gáborík priviedla na svet dievčatko presne 20. mája, v rovnaký deň ako moderátorka Erika Judínyová. Novorodeniatko dostalo nádherné meno Bella a svojim rodičom sa postaralo o nezabudnuteľný zážitok.

Ivana Marián Gáborík

Svetoznáma hviezda NHL si podrobnosti o narodení dieťatka nechávala len pre seba, no v rozhovore s kamarátom Borisom Valábikom vyšli niektoré zaujímavosti konečne na povrch. ,,13. mája sme mali termín, chodili sme na gynekológiu ešte predtým, chodili sme tam spolu. Po tom 13-tom sa to stupňovalo, prenášala pár dní, tak sme chodili na kontrolu stále, ale bolo to v takom štádiu, že ešte sa nič nedeje,” úspešný športovec spomínal na posledné dni pred významnou udalosťou, priznávajúc, že sa cítil nervóznejšie ako samotná prvorodička.

Ivana Gaborik

Krátko pred príchodom dcérky sa Gáborík dokonca vybral na cyklistický výlet s partiou kamarátov – od domova sa však pre istotu nevzďaľoval. V podcaste zároveň prezradil, ako presne vyzeral deň, kedy začínali s manželkou šípiť, že príchod bábätka je už naozaj na spadnutie.

Rozhodujúci telefonát prišiel v nečakanej chvíli

,,Bolo to cez deň, po tých pár dňoch, keď prenášala. Ja som bol akurát u zubára, sedel som na kresle a zavolala mi: Praskla voda,” Marián sa v čase prvých príznakov začínajúceho pôrodu nachádzal v zubárskom kresle, kde musel jeho doktor ešte pred odchodom domov načatú prácu najprv dokončiť.

,,Keď som prišiel domov, Ivanka bola už zbalená,” hokejista má v živej pamäti, ako sa spoločne s plavovláskou v pokoji pobrali do nemocnice, kde obaja strávili na nemocničnom lôžku celú noc. „Boli sme spolu na izbe, spal som v nemocnici a na druhý deň začala mať kontrakcie, potom sa to stupňovalo a stupňovalo a už nás dali z izby na sálu a už sa to začalo rozbiehať,“ uviedol čerstvý otecko, ktorý si pár hodín nato vzal do náručia prvorodenú princeznú Bellu.

Mariánov a Borisov podcast o Belle si môžete vypočuť TU

Gaborik dieťa

Zdroj: Podcast/Boris a Brambor/Brambor o Belle | Foto: Instagram/Iversanns