Boli staršie ročníky šou Superstar neprekonateľné? Podľa mnohých divákov rozhodne – a dvojnásobne to vraj platí o porote. Zloženie Mareš, Pagáčová, Čekovský, Bagárová a Habera, ktoré bolo pôvodne vychvaľované až do neba, dnes ľudia zatracujú ako nekompetentnú a arogantnú pätic – minimálne štyria členovia by totiž mali dať od hodnotenia ľudí ruky preč!

Postavenie Paľa Haberu, ktorý má v porote Superstar neotrasiteľné miesto, si dnes dovolí spochybniť len málokto – predsa len ide o hudobnú legendu s nádherným hlasom, ktorej piesne sú až notoricky známe. Ľudia často ovládajú nielen ich názvy a melódie, ale bez jedinej chybičky aj slová.

To sa, bohužiaľ, zatiaľ nedá povedať ani o Mariánovi Čekovskom a už vôbec nie o 25-ročnej Monike Bagárovej, ktorá sa preslávila predovšetkým vďaka Superstar 2009. Od tých čias sa síce pohybovala v umeleckých sférach, no omnoho viac o nej bolo počuť vďaka tehotenstvu oznámenému len posledné Vianoce. Aj Leoš Mareš má vďaka moderovaniu speváckej šou skúsenosti z danej sféry, no sám nikdy profesionálne nespieval. A herečka Patrícia Pagáčová, ktorá bola až dosiaľ pre väčšinu z nás neznámou tvárou? Tá minulú časť všetkých zaskočila výrokom: „Toto bolo zlé, to už poznám aj ja…“

Čiastočne sa niet čo čudovať, že podľa kritických hlasov mnohých nemajú niektorí z týchto ľudí v porotcovskom kresle čo robiť. Diváci dávajú svoj nesúhlas s organizáciou šou patrične najavo aj v komentároch, pričom im vadia nielen neskúsení hodnotiaci, ale tiež smer, ktorým sa Superstar uberá.

„Strašne nudná hlúposť. Na prvé série Superstar sa to ani nechytá,“ vyjadril sa pobúrený divák a ani zďaleka nebol vo svojom rozhorčení sám. „Nabudúce dajte rovno deväť porotcov a vekovú hranicu do 15 rokov,“ pridal sarkastickú poznámku ďalší. „Nemá to úroveň.“

Podľa mnohých viac v speváckej súťaži nejde o talent, ale o šou – porotcovia vraj zámerne posúvajú do ďalšieho kola skôr výrazné typy ľudí, a to aj na úkor tých, ktorí vedia spievať.

V druhej časti relácie sa objavil človek, ktorý si bol vedomý, že spev nie je jeho silná stránka a vôbec sa tým netajil. 21-ročnému Jiřímu to však na sebavedomí rozhodne neubralo. Prezentoval sa ako niekto, kto prišiel vyhrať a bez ohľadu na názor poroty sa plánuje so svojím rapom dostať až na svetovú scénu.

Jiří z Prahy Superstar
21-ročný vyštudovaný kaderník Jiří z Prahy bol tŕňom v oku viacerých porotcov, nik mu to však nedal najavo tak kruto ako Monika Bagárová.

S jeho príchodom vošla do miestnosti veľká energia. Málokto sa už ale v tej chvíli na mladého barbera pozeral tak veľmi skrz prsty ako práve Monika Bagárová. Keď napokon spustil svoje vystúpenie a predviedol vágnu a rytmicky mimoriadne zlú verziu piesne Human od speváka Rag’n’Bone Man, iba sa pohrdlivo zasmiala. Hudobné utrpenie sa napokon podujala zastaviť Patrícia Pagáčová.

Monika Bagárová
Monikin úsmev na samom začiatku vystúpenia hovoril sám za seba.
Patrícia viac počuť nepotrebovala.

„Spievať moc neviem, čo si budeme hovoriť… Ja som skôr raper,“ vyjadril sa Jiří k otázke, ako by sa ohodnotil, načo si herečka neodpustila udivenú poznámku: „Tak prečo si teda tu, keď nevieš spievať?“ Sebavedomo odvetil: „Pretože viem rapovať.“ V tej chvíli Monika spustila svoj monológ, za ktorý ju neskôr mnohí diváci poriadne skritizovali.

„Si mi strašne nesympatický. Musím ti to povedať. Strašne mi vadíš, brácho! Ale že strašne mi vadíš! Takže ja ti už viac asi ani nepoviem, pretože mi úplne vadíš,“ zahlásila. Kat poroty Paľo Habera sa na jej hneve priam bavil a pridal poznámku, že v krajine, kde ľudia nevedia spievať, by bol Jiří minister kultúry.

“Strašne mi vadíš, brácho!,” netajila obrovské pohŕdanie mladá speváčka.

 „V krajine rapu by ste neuspeli vy,“ vrátil renomovanému spevákovi úder samozvaný talent. Hodnotenia napokon boli jednohlasné:

„Sebavedomie, to ti nechýba. Ale je ešte istá vec, ktorá k tomu sebavedomiu patrí, a to je talent, pokora a takzvaná slušnosť,“ vyjadril sa Marián Čekovský.

Barber Superstar 2020

„Si drzý, nevychovaný, neslušný a nepokorný. A ja takýchto ľudí neznášam! Ty si takzvane ‚na facku‘. DOVIDENIA!,“ zahriakla mladíka Monika Bagárová, ktorá mala napokon aj posledné slovo. Kým sa Jiří v zákulisí trefne vyjadril, že ho pozná asi tak dobre ako on ju, ona nešetrila pohŕdaním ani po jeho odchode: „Taký človek nemá v umení čo robiť. Vôbec by taký človek ani nemal chodiť medzi ľudí! Ten odkiaľ prišiel?! Ten kde žil?!“

Divákom sa však Mončino správanie nepáčilo o nič viac než Jirkovo a v komentároch jej vytkli, že zabudla na jednu podstatnú vec – kedysi bola sama v pozícii tých, ktorých dnes udupáva až pod čiernu zem. Slovami istej diváčky: „Zabudol vôl, že teľaťom bol.“ Celé vystúpenie aj hodnotenie si môžete pozrieť v priloženom videu pod článkom od 1:23:00.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: TV Markíza