V závere dňa, kedy si každoročne pripomíname víťazstvo nad fašizmom, sa na Dunaji stretlo množstvo známych osobností. Ich cieľ bol jasný – podporiť charitatívnu fashion show Plavba za slobodou.

,,Vzhľadom na okolnosti, ktoré sa udiali za posledné 3 roky, kde sme boli obraní o slobodu v kultúre, podnikaní, v rozhodovaní sa v oblasti vlastného zdravia, tlačení k niečomu, v čom sme sa nemohli slobodne rozhodnúť pre vyššie dobro jednotlivcov a zaklincovala to vojna v susednom štáte – som sa rozhodla túto fashion show obohatiť o pridanú hodnotu – a tou je spomienka na Slobodu…,“ týmito slovami sa návštevníkom prestížnej prehliadky, ktorá sa uskutočnila 9. mája na Dunaj, prihovorila jedna z jej organizátoriek, módna návrhárka Andrea Koreňová.

Vyhľadávaná dizajnérka ohúrila prítomných v žiarivo červených šatách, pričom nemenej atraktívna bola i moderátorka večera Karin Haydu. Herečka vsadila na smaragdovo-zelenú róbu s hlbokým výstrihom, ktorú prekvapivo doplnila dlhým plavým príčeskom.

Na móle sa predviedlo niekoľko krások z 13. série reality show Farma, ako Stanka Klčová, Michala Šormanová, Nikola Báleková, Petra Pajáková a Tereza Vargová, staršia dcéra známych podnikateľov Tkáčovcov Karolína či kontroverzná blogerka Alex Wortex. Prítomní však mohli obdivovať aj talentovanú modelku Dorotku Králikovú s downovým syndrómom.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Šou obohatili i hudobné vystúpenia, o ktoré sa postarali David Key, Otto Weiter s kolegyňou Petrou Maxin, vychádzajúca hviezdička Thia Vittek, ale aj neznáma slečna so silným príbehom. Pieseň Bella Ciao zaspievalo nadané ukrajinské dievčatko – Nastenka pred mesiacom ušla s babkou z Ukrajiny, kde, žiaľ, vo vojnou zmietanej krajine prišla o oboch rodičov.

Módna šou Plavba za slobodou bola venovaná 16-ročnej Viktórii Vigašovej s detskou obrnou, pre ktorú bola na mieste organizovaná dobrovoľná zbierka.

Plavba za slobodou

Zdroj/Foto: Instagram/jimi_foto, sicilystyle_official