Nie nadarmo sa hovorí, že najdôležitejšie v živote je zdravie. Vďaka modernej medicíne dnes vieme prekonať rôzne ochorenia, no horšie je, keď sú neliečiteľné a človek začne rozmýšľať nad posledným prianím. Presne to bol aj prípad mladej ženy z Filipín.

20-ročná Racine Pregunta z Davao City, z Južných Filipín dlho bojovala s rakovinou kostí. Tušila, že jej koniec sa blíži, a tak si pár dní pred smrťou začala plánovať pohreb. Jej najväčším prianím bolo, aby zomrela krásna presne tak, ako v jej obľúbenom filme ,,Die Beautiful“, kde umiera muž prezlečený za ženu počas slávnostnej korunovácie. Okrem šiat a čelenky od sestry žiadala osobného vizážistu, ktorý jej zabezpečí vysnívaný make-up.

Mladá Filipínka skutočne zničujúci boj prehrala, no jej blízki sa rozhodli splniť jej posledné prianie a výsledok so zármutkom zverejnili na Facebooku. Na jej profil zavesili smutné, no zároveň pokoj vyžarujúce fotografie, na ktorých dievča leží v truhli, oblečená v bielych šatách s kvetovanou čelenkou na hlave. Racine pochovali vedľa otca tak, ako si to želala.

Jej sestra Rolyn, ktorá ju celý čas podporovala, zverejnila na Facebooku takýto odkaz: ,,Dnes boli všetky tvoje priania naplnené a jediné, čo teraz vidím, je tvoja usmiata tvár. Na ceste so západom slnka, obklopená priateľmi a rodinou, ktorá dáva posledné zbohom Racine. Budeš spať krásna navždy. Navždy ostaneš v našich srdciach.“

Zdroj: unilad.co.uk | Foto: Facebook/Racine Pregunta II