Iba deväťročný filipínsky chlapček Daniel Cabrera trávi dlhé, tmavé večery pred pobočkou známej fast foodovej siete McDonald´s v meste Mandaue na Filipínach. Nechodí tam však žobrať, ako by sa mnohí mohli nazdávať. Jeho dôvod vás skutočne dojme.

Každý večer sa Daniel so svojim stolčekom, papierom a perom vyberie pred budovu fast foodu, aby si splnil svoj veľký sen. Malý chlapček je jedným z bezdomovcov žijúcich v miestnej chudobnej štvrti. Jeho veľkým, tajným snom, je stať sa policajtom alebo lekárom. Keďže mu od narodenia osud, žiaľ, nebol veľmi naklonený, robí všetko preto, aby svoj veľký sen jedného dňa zrealizoval.

Každý deň poctivo zasadá za svoj improvizovaný študijný stolík, pred miestnym rýchlym občerstvením, aby sa pri svetle mohol vzdelávať a robiť si domáce úlohy. Usilovného Daniela vyfotila študentka Joyce Torrefranca, ktorá jedného dňa prechádzala okolo neho. Keď sa dozvedela dôvod, prečo po nociach pilne študuje, zavesila jeho fotku na sociálne siete. Tá sa rýchlosťou blesku rozšírila do celého sveta a mnoho ludí sa podujalo k finančnej pomoci pre tohto ambiciózneho chlapčeka bez domova.

Je veľmi inšpiratívne a obdivuhodné, ako sa malý človiečik, ktorý má tak málo, snaží zo všetkých síl bojovať s nepriazňou osudu. Danielovi držíme palce a veríme, že sa mu jedného dňa podarí splniť si svoj tajný sen.

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.