Každý z nás má svoj obľúbený film, ktorý môže pozerať stále dookola a nikdy ho neomrzí. Ale sú tu aj také snímky, ktoré si musíte pustiť viackrát, aby ste ich v sebe spracovali, pochopili a nakoniec vám dajú niečo, čo vás nenechá chladným. Do tejto kategórii spadá aj film Fontána (angl. The Fountain), ktorý uzrel svetlo sveta pred desiatimi rokmi, no stále má to isté kúzlo, ktorým dostane každého diváka.

Fontána nie je typickým filmom o láske medzi mužom a ženou, je to príbeh aj o otázke smrti, večnosti, spiritualite a zamýšľaním sa nad tým, čo by bolo, keby sme mohli žiť večne. Hlavnými hrdinami sú charizmatický Hugh Jackman a krásna Rachel Weisz. Dej sa odohráva v troch paralelných príbehoch, v ktorom sú obaja hlavnými predstaviteľmi. V prvom príbehu sa dostávame do 16. storočia v Španielku, kde sa dobyvateľ Tomas vydáva hľadať bájny strom, ktorý by jemu a jeho kráľovnej (zároveň jeho láske Isabelle) poskytol večný život.

V druhom príbehu, ktorý sa odohráva v súčasnosti, sa Tommy Creo snaží nájsť liek pre svoju manželku Izzy, ktorá ochorela na rakovinu. Tretí príbeh sa zameriava do ďalekej budúcnosti, kde sa z neho stáva pútnik vo vesmíre a snaží sa pochopiť všetkým tajom.

Základným kameňom všetkých týchto príbehov je večná láska a nesmrteľnosť. Film je spracovaný spôsobom, že odpoveď na otázku z jedného príbehu môžete nájsť v tom druhom. Režisér Aronofsky sa obdivuhodne vyhral s tým, aby divákovi postupne otváral dvere a postupne mu dával odpovede na otázky, ktoré si kladie. Fontána je sprevádzaná úžasným soundtrackom, ktorý dodá každej scéne pomyselnú čerešničku na torte, zimomriavky budete mať po celom tele.

Pri filme Fotnána sa diváci rozdeľujú do dvoch táborov. Buď vyhodnotia, že to bola hlúposť a nikdy viac si ho nepustia, alebo budú chcieť poznať odpovede na svoje otázky a opäť sa zahľadia do jeho scén. Kam sa zaradíte vy, žienky? :)

Foto/ Video: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Barra
Milovníčka zvierat, poľných kvetov, ezoteriky a dobrých seriálov, ktorá miluje šoubiz a nevšedné témy.