Rím je mesto, ktoré miluje! Ste vydatá, nezadaná alebo len čakáte, kedy vás osloví váš objekt snov? Navštívte jedno z najromantickejších miest pre zamilované duše a nabite sa energiou, ktorej neodolá žiaden muž.

Spomínate si ešte na kultový film ,,La Dolce Vita“ od Felliniho? V tejto jedinečnej snímke sa pred celým svetom zaskvelo úchvatné talianske barokové súsošie, fontána di Trevi, ktorá dodnes patrí medzi svetové turistické symboly lásky. Sladký život však môže čakať aj vás, ak sa vám vyplní jedna zo starých legiend. Hovorí sa, že ak sa postavíte k fontáne chrbtom a pravou rukou hodíte do vody ponad pravé rameno mincu, tak sa ešte do Ríma určite vrátite. Ak však hodíte dve mince, spoznáte v tomto meste pravú lásku a ak tri, tak vás čaká s osudovým partnerom svadba v samotnom Ríme!

Ak dáte šancu týmto činom osudu a navštívite fontánu di Trevi, očakáva vás tam aj ,,boh Ocean“ stojaci na veľkej mušli ťahanej morskými koňmi, socha plodnosti a zdravia, ale i štyri alegorické sochy predstavujúce štyri ročné obdobia. V neposlednom rade si však nezabudnite vychutnať metropolu Talianska a číhať, ako Amor pracuje na vašom šťastí. :)

Zdroj: poevrope.net