Pomaly sa blíži sezóna filmových festivalov – sezóna najlepších filmov, najväčších hviezd a najkrajších rób. Tento rok sa v Cannes postaral o rozruch režisér Robert Rodriguez. Nakrútil totiž film, ktorý bude premietaný až o 100 rokov a v najbližších dňoch bude vystavený len nosič s touto unikátnou snímkou.

Obvyklým zámerom filmárov je, aby ich dielo videlo čo najviac divákov. Veď od komerčného úspechu filmu závisí aj zárobok tvorcov. Robert Rodriguez sa však rozhodol inak. Režisér nakrútil film, ktorého premiéra je naplánovaná na 18. novembra 2115! Film nesie názov „100 Years – The movie you will never see”, a teda ,,100 rokov- Film, ktorý nikdy neuvidíte”. Hlavnú úlohu v ňom stvárnil John Malkovich, ktorý sa podieľal aj na písaní príbehu. Tvorcovia chceli zachytiť víziu, ako bude podľa ich predstáv vyzerať život na Zemi za 100 rokov.

100 years III

Svoj poklad, nosič s filmom, uzavreli filmári v špeciálnom trezore, ktorý je naprogramovaný tak, aby sa po jeho uzavretí začalo odpočítavanie a aby bolo možné ho otvoriť až po uplynutí určeného času. Film bol nakrútený na základe podnetu spoločnosti Louis XIII, ktorá sa venuje výrobe koňaku. Trailer k filmu je vo svojej podstate jeho reklamou. O samotnej snímke však neboli zverejnené žiadne podrobnosti. Režisér uviedol, že spolu s Johnom Malkovichom chceli vytvoriť nadčasový umelecký kus, ktorý si budú môcť ľudia užiť aj o 100 rokov.

Tvorcovia mysleli skutočne na všetko a vydali aj 1 000 strieborných vstupeniek, ktoré umožnia potomkom ich vlastníkov vstup na premiéru filmu v roku 2115. V Cannes sa tento týždeň koná najprestížnejší a najznámejší filmový festival, kde je možné si v špeciálnom trezore pozrieť vystavený nosič s filmom.

Zdá sa, že aj vo filmovom priemysle sa nájdu umelci, ktorí neodolajú vytvoreniu zaujímavého a netradičného projektu. Škoda len, že nezistia, aký bude napokon osud ich diela.

Foto: i.ytimg.com, indiewire.com, media.timeout.com | Video: Youtube