O Františkovi Košarišťanovi je známe, že je nielen perfektný komik, ale i človek s dobrým srdcom, ktorý dobrovoľne pomáha ľuďom s mentálnym znevýhodnením. Fero Joke vo štvrtkovom vydaní relácie Silná zostava porozprával o intímnej stránke ich života.

Fero Joke vyštudoval špeciálnu pedagogiku a niekoľko rokov bol zamestnaný ako osobný asistent pri ľuďoch s Downovým syndrómom. Dnes sa tejto práci venuje ako dobrovoľník. O svoje skúsenosti s hendikepovanými klientmi sa podelil v relácii Silná zosatava, v ktorej sa moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová rozprávala s hosťami na tému Ľudia s postihnutím nepotrebujú ľútosť.

Reč padla aj na intímny život. Ďalší hosť, taktiež známy komik Bekim Aziri, porozprával o tom, že po autonehode, ktorá ho pripútala na vozík, všetko cíti, a tak v tejto oblasti problém nemá. Nie každý má však podľa jeho slov rovnaké šťastie. ,,Ale sú na to injekcie, tabletky, hocičo je na to a hlavne ty to stále v hlave máš. Keď sa dvaja zladia, tak je to úplne normálne,” vyjadril sa Bekim, po ktorom prebral štafetu Feri.

Zabávač z Oravy poprel domnienky spoločnosti o tom, že mentálne znevýhodnení ľudia nie sú se*uálne aktívni. ,,Takisto som sa rozprával s klientami o tom a videl som ich nejakú potrebu a veľakrát ma pani riaditeľka poprosila – prosím ťa, si chlap, choď im vysvetliť, ako to funguje,“ uviedol aktuálny súťažiaci Let’s Dance, ktorý priznal, že kedysi si taktiež myslel, že jeho klienti „to“ nemajú.

,,To je jedna veľmi dôležitá vec. A my to tak máme ako ľudia intaktní, že tak oni sú chorí, oni to nepotrebujú. Áno, a keď to potláčajú, môžu vznikať problémy a tie sa potom veľmi ťažko riešia,“ pokračoval Fero Joke. Spomenul aj se*uálne asistentky, ktoré môžu niekomu pripadať absurdné, no spolu s Bekimom uznali, že pre znevýhodnených ľudí ide o super vec. Influencer tiež prezradil, že na návštevách DDSiek (domovy sociálnych služieb, pozn. redakcie) často vidí medzi hendikepovanými páriky prechovávajúce k sebe krásne city.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: RTVS/Silná zostava, Facebook/Silná zostava