Slovo feminizmus sa v dnešnej dobe skloňuje veľmi často. Niekoľko storočí sa ženy usilovali o zrovnoprávenie s mužmi v rôznych oblastiach života. Chceli rovnaké práva ako muži, mali chuť študovať, získať volebné právo, odísť od hrncov a zastávať posty, ktoré boli pôvodne určené len mužom. Dnes to už považujeme za normálne, bežné a múdre.

Prečo by sme nemohli zastávať vysoké pozície, mať vyššie platy, vyznať sa v autách a motorkách, fundovane sa baviť o futbale? Mužské reči o ženskej šikovnosti viesť motorové vozidlo by sme mohli brať s rezervou. Čiernych oviec za volantom by sa našlo aj z radov ich zastúpenia.

Medzi ženami sa však nájdu aj príliš akčné feministky, ktoré chcú za každú cenu dokázať, že sú lepšie než muži a dokonca sú presvedčené o tom, že nepotrebujú chlapov ku svojej existencii. Všetko zariadia a vybavia samé, na pleciach majú váhu celého sveta, kým ich priateľ či manžel leží doma a cucká vychladenú dvanástku. To skutočne nie je emancipácia, len nevhodne podelená práca. Mnohé zo seba robia superženy, ktoré navonok všetko zvládnu, všetko a všetkých majú pod kontrolou, no na druhej strane sú fyzicky aj duševne vycicané. Táto forma feminizmu je skôr dokazovanie samej sebe a predovšetkým svojmu egu, o jeho veľkosti a expanzii.

Prehnaná emancipácia má za následok to, že chlapi sa vzdali niektorých bežných a slušných návykov, ktoré boli kedysi považované za prejav dobre vychovaného chlapca či muža. Nepáčilo by sa vám keby podržal dvere, pustil vás prvú do miestnosti, pomohol vám s ťažkou taškou, zaplatil účet za spoločný obed, odprevadil vás domov? Ukážme, že sme hodnotné, zaslúžime si opateru a pozornosť. Práve tým umožníme opačnému pohlaviu prejaviť svoju skutočnú podstatu. Páni, máme rady vychovaných a slušných MUŽOV. Niektoré záležitosti sú totiž typicky vaše, najmä preto, aby ste dokázali žene jej obdiv a poukázali na svoje slušné spôsoby.

Po celom dni, v ktorom ste vystriedali snáď všetky ženské role, vynikajúca matka, kuchárka, manažérka, milenka, by ste si s radosťou sadli a vydýchli pri večeri so zábavným chlapom, ktorý by vás hýčkal, zaplatil za večeru, vyložil nákup a zavŕšil by to bozkom so slovami: „Si úžasná zlatko, som rád, že ťa mám“.

Foto: Pinterest