Móda je umenie, ktoré sa vyvíja raketovou rýchlosťou. Každú chvíľu sú trendom iné strihy či farby a predsa, každá správna žena musí kráčať s dobou. Čo je však na veľkú škodu aj móda sa dostala do toho štádia, kedy sa nekvalitné oblečenie v obchodoch predáva tak rýchlo, ako hamburgre vo fast foode.

Teraz neprihliadajme na faktory, ako sú ekológia či lacná pracovná sila, ktorá oblečenie vyrába. Zrejme by vás nepotešila vedomosť, že tričko, ktoré stálo 3 eurá, vyrobilo desaťročné dievčatko niekde v Kambodži. Pozrite sa na tie svoje kúsky v skrini s väčším nadhľadom. Výpredaje z obchodov na vás kričia každú chvíľu, ak nejde o letný výpredaj, tak sezónny, ultra či likvidačno výhodný. Jednoducho sa tam musíte ísť pozrieť, veď zľavy sú zľavy. Nakupujete oblečenie zbytočne len preto, lebo je v zľave. Nevadí, že sa vám možno vôbec nepáči alebo ho máte na sebe dvakrát a potom sa vám zunuje. Do pol roka ho jednoducho vyhodíte. Buď sa zničí postupným praním, lebo je nekvalitné alebo zistíte, že ho nemáte k čomu nosiť. A načo sa zahadzovať s takou handrou?

Jednoducho sa tam musíte ísť pozrieť, veď zľavy sú zľavy.

Aj vy si občas kupujete rovnaké tričká či šaty, len v rôznych farbách? Spomaľte! Možno si poviete: ,,Veď, keď mi to už tak dobre sadlo, načo budem behať niekde inde?” To isté sa stáva aj s topánkami. Rovnaké sandále v dvoch farbách, lodičky, conversy v modrej, červenej aj bielej ako slovenská zástava.. A neskôr zistíte, že váš šatník je plný nenositeľných handier, lebo sa nedajú kombinovať a neprinášajú žiadnu originalitu. Koľké z vás sa v tejto situácii ocitlo či momentálne nachádza? Takže od teraz inak!

Vytriedite celú skriňu. Vyradíte kúsky, ktoré ste nemali na sebe za posledný rok. Garantujeme, že ak ste si to prúžkované tričko neobliekli doteraz, lebo váš rozširuje, už ho neoblečiete vôbec. Zabaľte to všetko do vreca a šup klopať na dvere najbližšej charity. Ak si svojím názorom nie ste istá alebo kupujte dookola to isté, nakupujte s poradcom, ktorý vás dobre pozná. Veci vždy skúšajte a vynechajte všetky tričká v akcií za dve eurá, ktoré beriete iba kvôli cene. Nebojte sa nových farieb, strihov či nezvyčajných kombinácii. Poobzerajte sa po nových kúskoch vo vintage obchodoch alebo second handoch.

Taktiež niekedy nie je na škodu zablúdiť do maminej skrine., prípadne vyhľadajte módneho návrhára. Ten vám ušije čokoľvek na mieru, zaručene budete originálna a viete, že na tom pracovali dospelé ruky. Nákupom zdar!