Ešte donedávna patril medzi favoritov celej šou, bez ktorého by tam podľa mnohých divákov bola nuda. Potom ale Matej Jurkovič prekročil všetky hranice, keď dal zatiaľ neznámemu spoluhráčovi najavo svoju fyzickú presilu a agresívne naňho zaútočil. Nebolo to však prvýkrát, čo sa chcel svalnáč na farme predviesť, a tak sa producenti museli uchýliť k radikálnemu kroku a Mateja jednoducho vyhodiť. Otázka znie – nie je mu to aj jedno? Pre peniaze tam totiž určite nešiel!

Už na začiatku tvrdil, že ísť na Farmu s tým, že chce vyhrať peniaze, by bol vopred prehratý boj. Načo sa ale potom do reality šou prihlásil? Odpoveďou je popularita. Tá sa Matejovi ako „koučovi životného štýlu“ jednoznačne zíde. Netypické povolanie však ani zďaleka nie je jediným zdrojom príjmov svalnatého športovca. Jurkovič je totiž dedičom siete čerpacích staníc, ktoré na Slovensku ovládajú takmer desatinu ropného trhu!

Farmár Matej Jurkovič žije v luxuse. Jurkovič v obleku.
Žije v luxuse a vôbec sa za to nehanbí. Prezentuje sa ako úspešný a cieľavedomý človek, ktorému je jedno, čo si o ňom myslia ostatní.

Najobľúbenejšie fyzické aktivity

Šokoval od chvíle, čo prišiel na farmu. Najskôr svalmi, potom prudkým vystupovaním a napokon excesmi pod perinou. Matej sa dokonca netají ani tým, že s*x patrí medzi jeho najväčšie záľuby. Koniec koncov, aj z jeho minulosti poznáme niekoľko mien, ktorých kariéra je s ním priamo spojená. Spomedzi nich znie snáď najzvučnejšie to patriace modelke Michaele Ngovej – kráska bola istý čas aj priateľkou milionára a politika Borisa Kollára.

Dvojica sa vraj rozišla potom, ako sa exotická dračia rozhodla skúsiť šťastie na českom p*rnokastingu, a to aj napriek tomu, že Matej proti podobným veciam veľmi neprotestuje. Istú dobu dokonca tvrdil, že si privyrába – či skôr kráti čas? – prácou gig*la, ktorý si nevyberá medzi mužmi a ženami. Dodnes nikto nevie, či len žartoval alebo prezradil skutočné tajomstvo zo svojej minulosti.

Michaela Ngová
Modelka Michaela Ngová, ktorá randila aj s Borisom Kollárom. Vzťah s Matejom jej krachol v čase, keď sa rozhodla ísť skúšať nové dobrodružstvá.

„Skromné“ životné ciele

Čerpacie stanice, ktoré majú rovnaké meno ako Matej prezývku utvorenú z priezviska, vlastní jeho otec, pričom svalnatý absolvent odboru Medzinárodné podnikanie mu pomáha s ich manažovaním. Rodina si okrem toho v súpise majetku vykazuje reštauráciu, hotel či športoviská, všetko v rámci hlavného mesta, a roky organizovala aj rôzne spoločenské akcie.

Spoločnosť bola podľa Jurkovičových slov aj jediným dôvodom, prečo sa do šou prihlásil. 41-ročný otecko sa vyjadril, že účinkovanie bral len ako socializačnú skúšku – od Farmy neočakával vôbec nič iné, tak ako vlastne ani od života. Jediné, čo chce, je byť šťastný a dosiahnuť každý cieľ, ktorý si kedy stanoví.

Matej Jurkovič tréner životného štýlu.
Sem-tam sa chcel Matej ukázať ako dobrý človek. Väčšinou však jeho správanie poukazovalo na nebezpečného agresora.
Farmári Matej a Mirka.
O Mirke, s ktorou si niekoľkokrát užil pred kamerou, sa Matej vyjadroval viac než krásne.

Zdroj: Plus 7 dní | Foto: Facebook/Matej Jurki Jurkovič, Michaela Ngová, Instagram/farma.markiza