V našej krajine ešte stále platí v dôsledku boja proti pandémii koronavírusu núdzový stav. Táto skutočnosť sa momentálne najviac dotýka majiteľov reštaurácií, barov, kaviarní či iných stravovacích zariadení, kde je povolené otvárať len vonkajšie priestory. Terasa v decembri ale celú prevádzku neutiahne, a tak sa jeden zo slovenských majiteľov odhodlal k realizácii geniálneho nápadu.

Hoci môže mať väčšina obyvateľov pocit, že sa každodenný život pomaly ale isto vracia do bežných koľají, prevádzkovatelia stravovacích zariadení a podnikov musia naďalej dodržiavať prísne nariadenia krízového štábu.

kava

Reštaurácie a kaviarne fungujú buď len na rozvoz, alebo v prípade disponovania zateplenými terasami lákajú zákazníkov na nápoj či chutné jedlo práve tam. 36-ročný Peter Kecskés (36) z Nových Zámkov, ktorý si pred tromi rokmi spoločne s kamarátom otvoril bar na sídlisku, však rýchlo zistil, že takéto limitované fungovanie jeho zamestnancov neuživí.

Podnikateľ z južného Slovenska preto priestory prenajíma na prácu pre home office. Záujemcovia u neho nájdu vyhradené miesto na robotu, želaný pokoj a možnosť pochutnať si na kávičke zdarma. „Po prvej vlne, keď sme sa ako-tak otriasli, prišla druhá. Pre väčšinu prevádzok z gastronómie je to už likvidačné. Rozhodli sme sa zabojovať iným spôsobom,“ Peter objasnil pohnútky pre zrod famózneho plánu.

passion cafe

Prevádzka s názvom Passion café tak pozastavila činnosť ako kaviareň a začala fungovať na štýl kancelárskych priestorov. „Veľa ľudí pracuje z domu, kde buď nemajú pokoj, alebo im chýba režim, keď musia ísť do práce, a tak sa nevedia sústrediť. Práve pre nich je to ideálne. Máme už stálych zákazníkov, väčšinou sú to obchodníci, manažéri a študenti,“ šikovný Slovák vysvetľuje, že záujemcovia o vyhradený box si miesto vopred zarezervujú a neskôr podpíšu krátku zmluvu o prenájme. Takýmto spôsobom sa snaží udržať chod podniku, aby prežil obmedzenia platné počas druhej vlny.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Čas.sk | Foto: Facebook/Passion café chocolate & wine bar, Pexels.com