Pozeráte Se* v meste a sledujete ako Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte klebetia o úžasnom orgazme, značkových topánkach alebo o problémoch v práci? A čo tak zvolať vlastný babinec a tiež sa podeliť o všetky radosti a strasti?

Že žena je krkom a muž hlavou rodiny, vieme už dávno! Pardon páni, ale už si priznajte, že bez nás si nedokážete ani vyprať košeľu či vyplniť tlačivo na úrade. (Ok, česť výnimkám!) A hoci budeme stále vynikať nad svojimi polovičkami, tak aj tá najzamilovanejšia, najsilnejšia a najdokonalejšia z nás, má kdesi poblíž svoj pilier opory v podobe úchvatných kamarátok. Tie skutočne vidia do vašej mysle a vedia všetko o vašich pádoch a úspechoch. Predovšetkým sú jediné, ktoré vám povedia skutočnú pravdu v každej situácii a podporia vás aj v tom najšialenejšom nápade.

babinec1

Áno, máme manželov a priateľov, no povedzme si na rovinu –  ak vyjdeme zo skúšobnej kabínky aj po stý raz v ohavných šatách, všetky modely nám schvália, len aby boli čím skôr preč z nákupného centra. Rozprávať im o vzťahoch na pracovisku či vyjadrovať nadšenie nad novou knihou od vašej obľúbenej autorky má proste rovnaký efekt, ako dohovárať kocúrovi, aby sa nevyprázdňoval na miestach, kde plejete záhradku. V oboch prípadoch nás poslucháči vnímajú, ale verte, že ani jeden z nich by pri spätnej reakcii neprešiel!

babinec4

Nájsť skutočne dobré kamarátky je ťažké. Na prvý pohľad sú to tie, ktoré vám pochvália vlasy, aj keď ste ich týždeň neumývali a ich mastnota by sa hodila na vyprážanie rezňov. Avšak, skutočná kamoška vám rovno prinesie šampón so slovami: „Moja, olejovej kúry už hádam stačilo!“ Pravé kamarátky vás vypočujú a súcitia s vami. Ak sa figurína vo výklade nápadne podobá mierami na vašu sokyňu, neváhajú vyrobiť na verejnosti škandál a zburcovať obchod. Dokážu pochopiť, prečo vás obťažuje partnerovo srkanie pri jedení polievky, rozosmejú vás, aj keď by ste najradšej vyplakali Vltavu a čo je najlepšie, plačú ak plačete aj vy.

babinec3

Možno sa vám zdá, že kamarátky sú záležitosťou výhradne študentských čias, a po nájdení vášho Pána Božského už nikoho na svete nepotrebujete, ale opak je pravdou. Skrátka, čo pre Popolušku predstavovala víla kmotrička alebo čím boli trpaslíci pre Snehulienku, tým sú pre nás skutočné priateľky.

babinec5

Takže, milé dámy, nakúpiť víno, čokolády, čipsy, koláče, chlebíčky, jednohubky a povinne obvolať všetky správne kamarátky. Po pyžamovej párty či poriadnej dámskej jazde budete nabité pozitívnou energiou a až sa budú striedať slzy so smiechom zistíte, že presne tento balzam na dušu ste potrebovali!

Foto: flickr. com, pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)