Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič s občanmi často a rád komunikuje prostredníctvom sociálnych sietí. Jeho príspevky sa stávajú terčom kritikov, ale aj zdrojom žartov. Podľa najnovších informácií sa na jeho nástenke mali vyskytnúť i obrázky, ktoré rodák z Trnavy zdieľal nie najlepším spôsobom.

Denník N čitateľov informoval o porušovaní autorských práv, ktorých sa mal dopustiť samotný premiér Igor Matovič – ten mal medzi svojich sledovateľov a priateľov na Facebooku celkom 6-krát zdieľať obrázky najznámejšieho tunajšieho karikaturistu Martina Šútovca alias Shootyho.

igor matovič

,,Premiér našej krajiny sústavne kradne z webu Denníka N moje kresby a zverejňuje ich na svojom profile. Je to nesmierne úbohé,“ uviedol na sociálnych sieťach koncom októbra karikaturista a grafik spoločne so screenshotom, kde nahlasuje príspevok predsedu vlády kvôli duševnému vlastníctvu. Podľa informácií spomínaného portálu sa to malo opakovať aj napriek tomu, že Shooty pána Matoviča na túto skutočnosť niekoľkokrát upozornil v komentároch.

Premiér síce na Facebooku príspevky Šútovca z Denníku N zdieľať môže, avšak na to slúži dobre známe tlačidlo, ktoré Igor Matovič nevyužil a miesto toho si robil screenshoty. Karikaturista ich preto začal postupne nahlasovať, v dôsledku čoho zmizlo z politikovej nástenky dokopy pol tucta obrázkov.

Zdroj: Facebook – Martin Shooty Šútovec, dennikn.sk, canva.com | Foto: Facebook – Martin Shooty Šútovec, Igor Matovič